PODSUMOWANIE PROJEKTU „KWIETNA ŁĄKA, CZYLI OGRÓD DLA MOTYLI…”

Czas realizacji zadań projektu mobilizował do obserwacji przyrody i wykorzystania jej zasobów w pracy z uczniami. W holu szkoły pojawiła się wystawa prac plastycznych uczniów klas 4, 5, 6 i 7 przedstawiających motyle. Tym barwnym obrazom towarzyszą domki dla owadów zaprojektowane
i wykonane przez uczniów klas 6. Klasy ósme przygotowały prezentacje na temat produktów pszczelich. W
projekcie wzięły udział klasa 8d i 8e. Żegnająca się z nami w minionym roku szkolnym klasa 8b przygotowała gazetkę klasową. Na lekcjach przyrody i biologii uczniowie poznali lub przypomnieli sobie budowę kwiatów i znaczenie procesów ich zapylenia i zapłodnienia, które zapewniają powstanie nasion, a co za tym idzie ciągłość rozwoju wielu gatunkom roślin na Ziemi. Obserwacje kwitnących roślin i ich zapylaczy zaowocowały bogatym i zaskakującym materiałem fotograficznym przesłanym przez uczniów i nauczycieli.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która potwierdza otaczającą nas bioróżnorodność…

Faustyna Dunajewska i Joanna Michalak