WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ KLAS 2B i 2C

Dnia 22 czerwca klasy 2b i 2c wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Poznaniu. Dużą atrakcją był sam dojazd, ponieważ obie klasy, bardzo liczne jechały komunikacją miejską. Podczas podróży uczniowie zachowywali się bardzo grzecznie i kulturalnie. Z czego byłyśmy bardzo dumne. Na miejscu już czekały na nas niespodzianki. Wysiadając z autobusu mijaliśmy wóz strażacki jadący do akcji. Strażacy wiedzieli, że idziemy do nich, wszyscy machali do nas. Dzieci były przeszczęśliwe. W samej remizie strażackiej również czekali na nas strażacy. Pokazali nam wyposażenie wozu strażackiego,  z czego składa się strój strażaka, rozmawialiśmy o udzielaniu pierwszej pomocy. Strażacy opowiadali nam o swojej trudnej pracy, co robią każdego dnia i jak przygotowują się do akcji. Zobaczyliśmy jak  zjeżdżają po rurach, kiedy spieszą się na akację.
Same bardzo ważne i pożyteczne wiadomości. A potem atrakcje: najpierw każdy uczeń miał okazję trzymać wąż strażacki i polewać wodą – okazało się, że to nie jest takie proste, ale poradziliśmy sobie świetnie. Było super. Mieliśmy okazję ubierać się w częściowy strój strażaka – kurtka oraz hełm.  
Niestety, wszystko co przyjemne szybko mija, nasza wycieczka też. Z bagażem nowej wiedzy, bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły. Na pewno nie jeden uczeń zamarzył sobie, żeby zostać strażakiem.
Izabela Adamska z uczniami 2c
Izabela Matela z uczniami 2b
Wiktoria Szwanka
Skip to content