„To nie jest czas pożegnań, to czas, by wzlecieć!” – pożegnanie klas 8.

To zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, ponieważ 23 czerwca 2022
pożegnaliśmy aż pięć klas 8. Wszyscy wspólnie świętowaliśmy ten dzień najpiękniej jak potrafiliśmy.
Wśród zaproszonych gości był I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pan
Grzegorz Taterka oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Jacek Szmania. W uroczystości
wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Klasy 8 zostały powitane
tanecznie przez młodszych uczniów z klasy 2a pod opieką Pani Katarzyny Berłowskiej oraz Pani Lidii Sobczak.
Uczniom zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a Pani
Dyrektor Elżbieta Wieczorek podsumowała osiem lat edukacji naszych absolwentów oraz
wyróżniła uczniów . Nagrodom, podziękowaniom wręczanym zarówno uczniom jak i
rodzicom nie było końca.
W programie artystycznym ósmoklasiści zaprezentowali swoje talenty, zarówno te
muzyczne, jak gra na pianinie czy na skrzypcach, a także te aktorskie,przedstawiając niezwykłą lekcję w szkole oraz podsumowując egzamin ósmoklasisty. Był to także czas pełen wzruszeń. Uczniowie mogli obejrzeć wyświetloną prezentację, w której pokazano ich zdjęcia z całego okresu edukacji w Szkole Podstawowej. Okazało się, że nie tylko uczniowie czwórki są utalentowani. Specjalnie na tę okazję Pani Natali Baer-Grzeszkowiak przygotowała teledysk na pożegnanie klas 8.
Na zakończenie przedstawiciele wszystkich klas 8 zaśpiewali, przy akompaniamencie
gitar, piosenkę finałową, a później nastąpiło rozwiązanie klas poprzez wypuszczenie
niebieskich balonów.
Wierzymy, że to nie był czas pożegnań, ale czas, by wzlecieć i tego z całego serca
życzymy naszym wspaniałym absolwentom.

Wychowawcy klas 8:
Pani Joanna Michalak