Uczniowie kl. 1a, 1d  i 2a na wycieczce
w „Starej Chacie u Kowola” – Agroturystyka w Kluczewie.

W poniedziałek – 20 czerwca 2022, uczniowie z klasy 1a, 1d  i 2a odwiedzili w Kluczewie, gmina Przemęt gospodarstwo agroturystyczne o nazwie ,,Stara Chata u Kowala”. Miejsce malownicze i ciekawe, bogate w różne atrakcje edukacyjne, którego gospodarzem jest wujek Krzysztof. Podczas pobytu dzieci dowiedziały się jak wygląda praca kowala. W kuźni przygotowano pokaz pracy kowalskiej. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstaje podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każda klasa otrzymała pamiątkową podkowę w prezencie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca na wsi dziś i dawniej. Mieli okazje obserwować jak powstaje masło. Widzieli kozy, krowy, króliki mogli zaopiekować się kotkami. Wielką frajdą dla uczniów była przejażdżka traktorem na specjalnie przygotowanych przyczepach. Po ogromnej porcji wrażeń dzieci odpoczywały na świeżym powietrzu, zajadając się pysznymi hot - dogami oraz bawiąc się na placu zabaw. Korzystały z dawnych zabawek, którymi bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie.  Mimo obaw, pogoda dopisała, humory również. Dzieci wróciły z ogromnym bagażem wspaniałych doświadczeń i wspomnień. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wychowawcy i nauczyciele współorganizujący proces kształcenia w kl. 1a, 1d i 2a.