„Let’s play” – (nie)zwykła edukacja

O udziale w projekcie oraz związaną z nim wizytą studyjną w Norwegii pisałem w listopadzie. Po powrocie do Polski trzy grupy nauczycieli wybranych z całej Polski brały udział w tworzeniu edukacyjnych gier analogowych dla trzech poziomów edukacyjnych. Prace się zakończyły, a gry (której jednej jestem współautorem) są już gotowe! Ich oficjalna prezentacja oraz warsztaty podsumowujące projekt odbyły się w dniach 14-15.06.22 w Toruniu. Wkrótce gry będą dostępne dla wszystkich, za darmo do pobrania ze strony internetowej organizatora projektu, czyli firmy szkolącej nauczycieli "NODN Pregresfera". Po pobraniu, gry będzie można samodzielnie wydrukować, a następnie wyciąć i użytkować przez nauczycieli podczas lekcji, w świetlicy szkolnej, czy po prostu w domowym zaciszu. Zanim jednak to nastąpi, serdecznie zapraszam na bezpłatny webinar, który będę współprowadził dnia 21.06.22 w godzinach 18.00-19.00. Podczas webinaru zostanie omówiona gra "Wild freak farm", którą współtworzyłem dla poziomu klas 4-8, a także jej funkcje dydaktyczne. Wśród uczestników webinaru zostanie wylosowanych 20 osób, które otrzymają gotowy zestaw gry w pudełku. Zapraszam również do zapisu i udziału w webinarach dotyczących pozostałych dwóch gier (dla poziomu wczesnoszkolnego, a także dla szkół średnich).

Mariusz Jagodziński