IX  BIEG INTEGRACYJNY CZWÓRKI  „BIEGNĘ DLA WAS” 2022

W niedzielne południe 12 czerwca br. przed Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu na linii startowej zebrali się uczestnicy IX Biegu Integracyjnego „BIEGNĘ DLA WAS”. Na komendę Pani Dyrektor SP4 Elżbiety Wieczorek - głównego organizatora - bieg rozpoczęło 360 uczestników. Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek, a patronat medialny nad imprezą objęli Swarzędzka Telewizja Kablowa oraz Tygodnik Swarzędzki.
Bieg miał charakter rodzinny, ponieważ uczestniczyły w nim całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy pokonywali trasę w wózkach, a wśród biegaczy były również dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnością, które także dzielnie przemierzyły dystans. Trasa biegu obejmowała odcinek 1 i 2 kilometrowy. Wszyscy uczestnicy po dotarciu do mety, otrzymali medal wraz z dyplomem, szczęśliwy los, butelkę wody oraz gadżety. Następnie wszyscy świetnie się bawili w czasie rodzinnego pikniku. 
Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji tj. dmuchany zamek, foto z komarkami Bzyk Raider, przejażdżka koniem, profesjonalny wizaż, malowanie paznokci i twarzy- MAXI FUN, warsztaty fryzjerskie - warkoczyki, stoisko krawieckie - „Aż chce się szyć”, warsztaty biżuteryjne - bransoletki wykonane przez uczniów SP4, warsztaty - malowanie koszulek, wyścigi myszy, animacje „Mysz Masz”, skręcanie i modelowanie balonów, salonik rowerowy, salonik optyczny-Optyk Przybylscy, stanowisko „Mój pupil”, koło fortuny, tańce i piosenki w wykonaniu naszych uczniów, koncert flażoletowy. Na stoiskach ze zdrową żywnością można było spróbować zdrowe przekąski, soki oraz dietetyczne ciasta i ciasteczka. Rodzinne świętowanie odbyło się przy kawie oraz herbacie, a także przy wojskowej grochówce z bułką i kiełbaską z kotła. 
To było piękne świętowanie na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla uczniów SP4. Jak co roku uczestnicy imprezy okazali ogromne serca na potrzeby naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 
Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu licznych sponsorów. W sposób szczególny słowo wdzięczności kierujemy do poszczególnych firm i osób prywatnych: Drukarni Swarzędzkiej Stanisław i Marcin Witecki, Airpolu, Sklepu „Mrówka”, Zakładów Mięsnych BYSTRY, Piekarni DOPIEK, Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka, salonu fryzjerskiego Towarzystwa „Bzyk Raider” Swarzędz, Szpot - Miasteczko Samochodowe, DuckLove by Pudding Monika Hoffmann, „Aż chce się szyć” Monika Rudzińska, Zakładów Mięsnych Mielczarek, Sklepu Mrówka, „Szpot” sp. Z o.o. Ireneusz Szpot, Volksvagen Poznań, Marka Lisa, Szymona Wojciechowskiego, Aleksandry Grajewskiej, Cukierni Grzeczka, Cukierni Magdalenka - Małgorzata Nowak, Piekarni M.R.K. Jankowscy, Piekarni Cukierni Rawa, Piekarnia &Cukiernia Doppiek, sklep Chata Polska, sklepu rowerowego Brodex, Ammigo Piotr Miciukiewicz, Studia Foto Wicher, Restauracji „Między Nami”, Ratownictwa Medycznego, PKO Bank Polski, Credit Agricole, Optyk Przybylscy, I Sklepowi Owoce - Warzywa Angelika Gawarecka, Stragan Warzywny Małgorzata Filipiak, Czepczyński Fammily Fundation, Maxi Fun, Bridgestone, Inoutic/Deceuninck sp. z o.o., Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu; Jednostce Straży Pożarnej ze Swarzędza, Policji, Jagody Zielińskiej, Nikoli Piechowiak, Zygmunta Hanzewniaka, Darii Ciborek, Moniki Kaczmarek, Magdaleny Grabianowskiej, Mariusza Grabianowskiego, Jana Kowalskiego. 
Oczywiście każdy uczestnik biegu, który wykupił startówkę, stał się sponsorem tej imprezy. Dziękujemy więc wszystkim, którzy co roku biegną dla nas i wspierają to wyjątkowe dzieło na rzecz uczniów Czwórki z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. 
O bezpieczeństwo podczas biegu i całej imprezy zadbały służby mundurowe. Szczególne podziękowania kierujemy do swarzędzkiej Policji i uczniów klasy policyjnej z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, którymi dowodził z – ca Komendanta Policji w Swarzędzu Pan Piotr Borowiak. Ponadto dziękujemy Swarzędzkiej Straży Pożarnej, OSP Swarzędz, Pogotowiu Ratunkowemu, bacznie czuwającym nad bezpieczeństwem oraz Straży Miejskiej Swarzędz. Osobne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z SP4. 
Dziękujemy również wszystkim, którzy uświetnili nasz piknik swoimi występami i prezentacjami. Zapraszamy do udziału w X Biegu Integracyjnym Czwórki - Biegnę dla was! za rok.
 
Organizatorzy

Informacje zebrały i opracowały: Agnieszka Sokołowska i Aleksandra Scheller
Fotorelację przygotował Jerzy Kot
Skip to content