IX Bieg Integracyjny „Czwórki” Biegnę dla Was

Spot na Bieg https://telewizjastk.pl/programy/embed/zaproszenie-na-ix-bieg-integracyjny

Dołączcie do nas na Facebooku https://fb.me/e/1D8zC03D6

Kochani!!! Biegnę dla Was…

	Udowodnione zostało, że aktywne spędzanie czasu, uprawianie sportu wpływa korzystnie nie tylko na sprawność fizyczną organizmu, ale także na nastrój, stosunek do życia. Sporty takie jak bieganie wskazane są dla wszystkich chętnych bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Bieganie pomaga obniżyć ciśnienie, co zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby takie jak choroba wieńcowa, miażdżyca, zawał serca, udar mózgu i wiele innych, znacząco też obniża ryzyko zachorowania         na cukrzycę. Dzięki wysiłkowi mięśnie dotleniają się i rozwijają, poprawia się również ich tonus. Bieganie jest doskonałym ćwiczeniem rozluźniającym napięte mięśnie i działa bardzo skutecznie szczególnie na bóle pleców związane ze stresem. Dla wielu osób bieganie staje się doskonałym sposobem na rozładowania stresów gromadzących się w każdym z nas. 
	Mam nadzieję, że wielu z nas przekonało się do tej formy aktywności,         ale jeżeli ktoś nie wierzy w swoje możliwości może spacerować. 
Spacer to najbardziej naturalna i bezpieczna forma aktywności fizycznej. 
Nie wymaga specjalnego ubioru ani sprzętu. Nie wymaga również zapisów na zajęcia ani specjalnych wydatków. Wystarczą dobre buty i trochę dobrej woli.
	Wysiłek fizyczny jest dobry dla kondycji ciała i ducha, ale zamienia się        w bezcenny dar jeżeli połączymy go z pomocą udzielaną dzieciom. 

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy duży nacisk kładziemy          na rozwój fizyczny i usprawnianie. Aby dziecko mogło prawidłowo funkcjonować, wszystkie zmysły muszą prawidłowo działać i harmonijnie ze sobą współpracować, ponieważ w razie zaburzeń w ich odbiorze i integrowaniu, będą pojawiać się dysfunkcje w rozwoju poznawczym, motorycznym oraz zachowaniu. Integracja sensoryczna czy Snoezelen wpływa korzystnie na funkcjonowanie dzieci nadpobudliwych (szczególnie z ADHD), autystycznych, dyslektycznych oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Wyposażone w niezbędny sprzęt sale będą służyły wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 4. 


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału                                w 
IX MARATONIE CZWÓRKI „BIEGNĘ DLA WAS”


	Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę 12.06.2022 r. Start o godzinie 12.00    na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. Rejestrowanie zawodników trwa od 11.00 do 11.45. Bieg odbywa się na trasie 1 km lub 2 km. Wyznaczoną trasę można pokonać biegnąc lub maszerując. Po zakończeniu zawodów zaplanowano rodzinny piknik na boisku szkolnym SP4, gdzie każdy będzie mógł spróbować pysznej grochówki i wypieków przygotowanych przez nauczycieli         i rodziców. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek. Impreza organizowana jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka.

Zapisy odbywają się w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 
W godzinach od 08.00 do 15.30, do 08.06.
Opłata startowa będąca jednocześnie cegiełką ofiarowaną na sprzęt rehabilitacyjny dla uczniów SP4 wynosi 10 zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Swarzędza.

Skip to content