Od sensoplastyki do grafomotoryki

W dniu 23 maja 2022 r. w oddziałach edukacyjno – terapeutycznych odbyły się warsztaty „Od sensoplastyki do grafomotoryki”. Na początku uczniowie rozpoznali rekwizyty niezbędne w pracy fryzjera. Następnie modelowali włosy z makaronu. Dzieci dotykały makaron, przekładały z ręki do ręki i układały z niego różne fryzury. Zabawy z sensoplastyki były dobrą zabawą przed kolejnym grafomotorycznym ćwiczeniem. Uczniowie otrzymali kostki, na których ściankach znajdowały się wzory – szlaczki. Najpierw wykonali rzut kostką,  a potem rysowali włosy według wylosowanego wzoru.
	Warsztaty sprawiły uczestnikom wiele radości. Wykorzystanie makaronu było dużym zaskoczeniem, ale efekt pracy był zadziwiający. Zapraszam do obejrzenia relacji z lekcji.

Magdalena Piechocka