Wycieczka do Wrocławia

Dnia 17 maja 2022 r. uczniowie klas 7c i 7d udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszą atrakcją było Hydropolis, unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Podczas pobytu w centrum uczniowie zobaczyli śnieżną zamieć z bliska, ogień z pary wodnej, batyskaf oraz drukarkę wodną. 
Sky Tower to kolejna atrakcja podczas wycieczki. Wjazd na 49 piętro był niesamowitym przeżyciem.  Z położonego blisko 200 metrów na ziemią przeszklonego tarasu, podziwiali oni zachodnią i północną część Wrocławia.  Krajobrazy widziane zza okien robią niesamowite wrażenie, niezależnie od pory roku czy dnia.
 Po obiedzie uczniowie spacerowali po centrum słynnym Szlakiem Krasnali, dzięki któremu poznali najważniejsze atrakcje i zabytki Starego Miasta, jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce, kamieniczki Jaś i Małgosia, Jatki Wrocławskie oraz Uniwersytet Wrocławski.

		Sylwia Tarasiewicz i Arleta Nowak
Skip to content