Wycieczka do schroniska w Skałowie

W środę 18.05 uczniowie klasy IIIa i IIIc wyruszyli na wycieczkę do schroniska zwierząt w Skałowie. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, zabawek oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Po przybyciu na miejsce dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, na których dowiedziały się jak dbać o swoich pupili, bawić się z nimi oraz poznali jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Następnie udaliśmy się do pomieszczeń, które są na terenie schroniska. Zobaczyliśmy miejsca, gdzie pracuje weterynarz, gdzie przechowywana jest karma oraz gdzie przebywają bezdomne psy i koty. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Niektórym dzieciom trudno było wrócić bez pieska lub kotka, ale obiecali, że jeśli tylko rodzice pozwolą to na pewno przyjadą po swojego „przyjaciela” właśnie tutaj.

Wycieczka, choć była krótka, to na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak