SUKCES NASZEJ UCZENNICY w I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że uczennica swarzędzkiej „Czwórki” Zofia Brzezińska z klasy 8d znalazła się w zaszczytnym gronie zwycięzców I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Organizatorem konkursu była Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w której nasza szkoła już od kilku lat działa prężnie, włączając się w różnorodne aktywności mające na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza i zmianom klimatu.

Konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu był przeznaczony dla najstarszych uczniów szkół podstawowych i odbywał się w trzech etapach. Na każdym z nich uczniowie odpowiadali na 40 pytań z zakresu zmian klimatu oraz zanieczyszczeń powietrza. Łącznie w Olimpiadzie wzięło udział 2405 uczniów ze szkół podstawowych w całej Polsce, a do finału dotarło 245 z nich.

Nasza Zosia znalazła się w gronie 20 osób, które wykazały się najlepszą znajomością tematyki antysmogowej i tym samym zajęły zaszczytne I miejsce w konkursie!

Serdecznie gratulujemy naszej finalistce, a wszystkich uczniów zachęcamy
do zgłębiania zagadnień związanych ze smogiem i zmianami klimatu.

Faustyna Dunajewska, Renata Koperska, Joanna Michalak