Dzien Florysty

Czy ktokolwiek z naszych obserwujących wie, że zawód florysty został wpisany na listę klasyfikacji zawodowej dopiero w 2002 roku? Oznacza to, ze do tamtej pory taki zawód nie istniał prawnie. A przecież od wielu, wielu lat aranżacją pięknych bukietów zajmują się Oni. Dzięki nim możemy podziwiać naturę w jednym z jej wydań. Dzień Florysty narodził się w 2010 roku dzięki portalowi forumkwiatowe.pl. Ich zaangażowanie wiązało się z uznaniem pracy florystów i docenieniem ich.
Z tej okazji do naszej szkoły zawitała ekipa z Kwiaciarni „Kwiaty u Beaty”. Ich przyjazd spowodował wiele uśmiechów na twarzy uczniów z Oddziałów Edukacyjno- Terapeutycznych. W końcu… kto nie lubi widoku świeżych, pięknych kwiatów? Odwiedzili nas Wioletta Bączyk oraz Szymon Wydymus i pokazali jak opiekować się kwiatami. Państwo podzieliło się z nami tajnikami aranżacji kwiatów. Dzięki ich pomocy stworzyliśmy wspaniałe bukieciki. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia oraz zaangażowanie włożone w przygotowanie tylu ciekawych oraz kreatywnych niespodzianek dla uczniów.

Kliknij na zdjęcie