Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca - International Dance Day, World Dance Day) – to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Z okazji święta każdego roku inny artysta związany z tańcem przygotowuje orędzie do jego miłośników. Orędzia pisali m.in. Katherine Dunham, Maurice Béjart, Mahmound Reda, Kazuo Ohno i Robert Joffrey.

Taniec łączy, integruje, usprawnia, wyzwala hormony szczęścia i jest świetną formą spędzania czasu.
Włączając się w obchody tego międzynarodowego dnia w Zespołach Edukacyjno - Terapeutycznych i my wspólnie na miarę naszych możliwości potańczyliśmy.
Nie zabrakło też informacji o różnorodności tańców i związanych z tym wrażeń.
Taniec to też forma artystycznego przekazu z wykorzystaniem choreografii, muzyki i scenografii . Uczniowie obejrzeli fragmenty różnych tańców , a następnie sami je zaaranżowali. Okazało się, że i my potrafimy 😉