Wycieczka do ,,Art.Zagrody”

8 kwietnia uczniowie klasy 2b i 2c wraz z wychowawczyniami udali się na warsztaty wielkanocne do "Art. Zagrody", gdzie uczestniczyli w warsztatach stolarskich oraz warsztatach wytwarzania papieru czerpanego.
Warsztaty stolarskie miały  na celu przybliżenie uczniom  historii zawodu stolarza.
Uczniowie  według wskazówek instruktora wykonali drewniane zające wielkanocne. Na poczatku  poddali drewno wstępnej obróbce, szlifowali, przybijali, malowali i łączyli poszczególne elementy zajączka.
Kolejne warsztaty w których uczniowie z zapałem wzięli udział miały na celu pokazanie procesu wytwarzania papieru metodą czerpania z pulpy celulozowej.
Uczniowie wykonali kartkę papieru czerpanego z pulpy. Ozdabiali ją według własnych pomysłów suszonymi kwiatami. Po wyschnięciu kartka może być oprawiona w ramkę i stać się miłym prezentem dla bliskich z okazji Świąt Wielkanocnych.

,,Art.  Zagroda'' to miejsce wyjątkowe, w którym  uczniowie spędzili twórczy, integracyjny czas i wrócili  zachwyceni wykonanym rękodziełem.

Izabela Matela, Izabela Adamska