Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

"Sport jest uniwersalnym językiem ludzkości,
który jednoczy ludzi i narody ponad
istniejącymi podziałami. Sport dowartościowuje
młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz
pogłębia znaczenie wartości tj.: równość,
wzajemny szacunek i zasady fair play...”.
Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ

6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, a ustanowiony dzień 6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska
 olimpijskie. Tego dnia również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu przeprowadzony dla oddziałów edukacyjno-terapeutycznych.
Głównym celem zmagań była promocja aktywności fizycznej, która ma ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Dzięki ćwiczeniom nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia.
Sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie. Na naszych uczniów czekały różnorodne konkurencje począwszy od slalomu, bocci, przejściu po równoważni ,czołganiu się w tunelu , rzutach piłką do bramki, przejściu przez płotki, toczeniu piłek aż po jazdę rowerem trójkołowym. Ćwiczenia dostosowane były do możliwości fizycznych uczestników. Przez cały czas uczniom towarzyszyły sportowe emocje a wielu z nich przełamywało swoje granice podejmując nowe wyzwania. Sport może przekraczać wszelkie bariery, przeciwstawiać się stereotypom, budować postawę tolerancji, wzbudzać nadzieję i kształtować charakter. Sport to nie tylko walka o medale ale siła jednocząca wszystkich bez względu na towarzyszące im ograniczenia czego dowodem niech będzie poniższa fotorelacja.

Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowej postawy i wytrwałości a opiekunom dziękuję za pomoc 
w przeprowadzeniu imprezy.

Organizator Justyna Gordon
Zobacz galerię:) https://photos.app.goo.gl/CCHurf2PM9kq3DAm8
Skip to content