Projekt Obywatelski CREO

We wtorek, 5 kwietnia, uczniowie naszych klas 7 i 8 spotkali się w ramach projektu obywatelskiego, organizowanego wraz z Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej, na warsztatach z zakresu organizacji i prowadzenia debaty oksfordzkiej. W ich trakcie uczyli się prawidłowej prezentacji i obrony swoich argumentów, konstruowania wypowiedzi i rozkładaniu jej w czasie oraz odnoszenia się do tez prezentowanych przez oponentów i unikania argumentów ad personam. Teoretyczna podbudowa miała jednak przełożyć się na praktykę – uczniowie musieli obronić lub obalić naprędce przedłożoną tezę, co – zdaniem prowadzącego warsztaty – wyszło im bardziej, niż zadowalająco. Teraz przed naszymi uczniami zorganizowanie prawdziwej debaty na terenie naszej szkoły. Do tego wydarzenia dojdzie najprawdopodobniej w maju.

Marcin Kardach

Marcin Polowczyk

Tomasz Serej

Skip to content