Dzień Bezpiecznego Internetu w 1d

Dzień Bezpiecznego Internetu 
to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

	15 lutego 2022r. uczniowie kl. 1d  wzięli udział w inicjatywie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 zorganizowanej przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy. 
	Obejrzeli online na żywo spektakl pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, a następnie wzięli udział w interaktywnym spotkaniu online na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem. Bohaterowie - Plik i Folder -  zadawali pytania. Nauczyciel po każdym pytaniu zbierał odpowiedzi uczniów i przekazywał je przez wewnętrzny czat YouTube. Po zakończonym spotkaniu online pozostały czas lekcji przeznaczono na podsumowanie wydarzenia.
	Na pewno warto od najmłodszych lat wpajać dobre zasady związane z korzystaniem z komputera/ telefonu/.konsoli, aby uniknąć problemów wynikających z uzależnienia od tych urządzeń, które pogłębiają się z wiekiem.

Marzena Waszak
Skip to content