Projekt „Muzeum na kółkach”

Dziękujemy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin za nową grę planszową!

Zasoby naszej szkoły wzbogaciły się nową grę Krajoznanie. Gra powstała w ramach projektu Muzeum na kółkach i jest przeznaczona dla 4-5 osób. W czasie rozgrywki gracze odbywają podróż po przedwojennej Polsce. Podążając do wyznaczonego celu poznają historię i kulturę okresu międzywojennego. Na trasie doświadczają przygód, zdobywają nowe umiejętności, a czasem napotykają przeszkody. Podczas gry uczestnicy wcielają się w wybrane postacie (każdy z uczestników wybiera osobę, w którą się wciela, ma jej zdjęcie i podstawowe informacje na temat miejsca urodzenia, rodziny czy zainteresowań). Celem gry jest odwiedzeniu pięciu miast międzywojennej Polski i zdobycie wyznaczonej sprawności etnografa, poligloty, kulturoznawcy bądź szperacza. Pierwsze rozgrywki już za nami!

Dorota Dutkiewicz