WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Od października do grudnia 2021 roku uczniowie z klas 5-8 brali udział w programie „Wychowanie przez czytanie” zorganizowanym przez fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Na lekcjach języka polskiego oraz na zajęciach specjalistycznych (logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacja) omawiane były uniwersalne wartości moralne (np. przyjaźń, odwaga, życzliwość) w oparciu o lekturę wybranych opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” (t.1 i 2). Uczniowie wypełniali karty pracy, tworzyli plakaty, rysunki, wyklejanki i  tzw. „terminale życzliwości”.
Ostatnim etapem programu było stworzenie przez uczniów krótkich prezentacji multimedialnych na temat wybranej przez siebie wartości moralnej (w ramach lekcji informatyki). Chętnych zapraszam do obejrzenia prezentacji uczniów klasy 5b (prezentacja ta została wysłana na konkurs):

Zapraszam również do obejrzenia zdjęć prac uczniów.

Natalia Velikov

Skip to content