„Projekt Krokus”

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W roku szkolnym 2021/2022 w projekcie wzięło udział prawie 48 407 uczniów z 568 szkół, w tym SP 4 w Swarzędzu. W ramach Projektu Krokus uczniowie klasy 8a posadzili w donicach przed szkołą cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitną na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętnią dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziły lekcje w klasach ósmych, podczas których uczniowie dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, powstaniu w getcie warszawskim i wielkiej tragedii Holokaustu. Na ostatnim zdjęciu mapa szkół biorących udział w projekcie.

Dorota Dutkiewicz