Klasa III b w świecie dźwięków

We wtorek 7.12 uczniowie klasy 3b gościli na zajęciach p. Maję Szwanka, która pogłębiła ich wiedzę na temat ucha, jako narządu słuchu i równowagi. Zostali zapoznani z budową i funkcją ucha, dowiedzieli się w jaki sposób powstają wrażenia słuchowe, jaki negatywny wpływ ma hałas na słuch oraz jak działa narząd równowagi.
 Pani Maja zademonstrowała także specjalistyczne urządzenia do badania słuchu oraz przeprowadziła pokazowe badanie audiometrem.
 Dzieci dowiedziały się też jak pomaga się ludziom niedosłyszącym i głuchym oraz z jakiego sprzętu mogą korzystać.
Uczniowie mieli okazję poznać podstawy i tajniki języka migowego. Osoby niesłyszące spotykamy w codziennym życiu, jednak często nie jesteśmy tego świadomi, przez to, że żyją one jakby w innym świecie – „świecie ciszy”. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby otworzyć świat słyszących na świat głuchych.
Zajęcia przeprowadzone przez panią Maję były niezwykle interesujące i bardzo podobały się dzieciom.
Leonarda Leżańska
Jolanta Dębska