Warsztaty kulinarne klasy 2a w pizzerii Da Grasso w Swarzędzu.

Ale była uczta!
Dnia 29 listopada 2021r. uczniowie klasy integracyjnej 2a wybrali się na warsztaty do pizzerii. Naszym gospodarzem była pizzeria  Da Grasso w Swarzędz. Uczniowie zapoznali się z zawodem kucharza, pizzermana, a następnie pod okiem profesjonalisty wykonali własnoręczne pizzę, dodając do niej tylko zdrowe i odżywcze składniki. Dzieci pysznie 😊 odnalazły się w roli pizzermanów, a wykonanie włoskich specjałów było ogromną frajdą i wielką przyjemnością. Uczniowie wykazali się fantazją nadając swoim pizzą nazwy. Następnie młodzi adepci sztuki kulinarnej ze smakiem zjedli własne wyroby, wypieczone w piecu przez pracownika pizzerii. Dodatkową niespodzianką dla dzieci były wróżby andrzejkowe ukryte w pizzy. Warsztaty poza walorami edukacyjnymi, były ogromną przyjemnością i służyły integracji uczniów. Serdecznie dziękujemy właścicielom pizzerii Da Grasso za pyszną lekcję poza murami szkoły.

K. Berłowska