Warsztaty świąteczne z językiem migowym

29 listopada 2021r. przyjechał do naszej szkoły specjalnie zaproszony gość – była nim pani Beata Głuchowicz – Marcinkowska – trenerka Polskiego Języka Migowego. Przyjechała do nas, razem ze swoim mężem, z bardzo daleka, bo aż z Włocławka, żeby wymienić się doświadczeniami dotyczącymi edukacji osób z ubytkiem słuchu oraz integracji osób głuchych w społeczeństwie.

Pani Beata przeprowadziła warsztaty z języka migowego dla uczniów klas 5c oraz 1d. Dzieci mogły nauczyć się migać nazwy niektórych zwierząt, np. słonia, kurę, motyla, byka, a także podstawowe zwroty grzecznościowe. „Gwoździem programu” było słownictwo związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia – migaliśmy razem: „śnieg”, „choinkę”, „prezenty” czy „św. Mikołaja”. Dla wszystkich uczestniczenie w warsztatach było bardzo emocjonujące i dostarczające wiele radości. Najważniejszym jednak efektem tych zajęć, będzie większa świadomość naszych uczniów o tym, jak zachować się w sytuacji spotkania z osobą głuchą, a znajomość niektórych słówek, zwrotów grzecznościowych da im większą pewność siebie i umiejętność wejścia w kontakt z osobami niesłyszącymi.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z panią Beatą Głuchowicz – Marcinkowską!

Organizatorzy

Julita Kisiel, Małgorzata Grzelczak, Joanna Lewandowska, Jerzy Kot

Skip to content