Dzień Pluszowego Misia w Oddziałach ZET

Kiedyś dawno …dawno temu w roku 1902 prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt wraz
 z przyjaciółmi wybrał się na polowanie podczas, którego postrzelono małego misia. Prezydentowi zrobiło się smutno i zdecydował o uwolnieniu nieszczęsnego zwierzaka. O tym wydarzeniu zrobiło się bardzo głośno. Rozpisywała się o tym wydarzeniu prasa. Powstał komiks w waszyngtońskiej prasie. Dzięki tej reklamie jeden z producentów zabawek stworzył nową maskotkę – pluszowego misia. Za zgodą prezydenta  Roosevelta nazwał ją Teddy Bear. Od tej pory jest to najbardziej lubiana przez dzieci maskotka. W stulecie tej historii zaczęto obchodzić Święto Pluszowego Misia.
Dlatego też od 2002r na całym świecie w dniu 25 listopada pluszowy miś ma swoje święto.
Tego roku zawitał też w oddziałach Zet. Zjawił się niespodziewanie, opowiedział o swoich marzeniach, ulubionych pokarmach i włączył uczniów we wspólne zabawy. Nawiązał też do swojego zwierzęcego pierwowzoru. W tym dniu radość i ciekawość zagościła wśród uczniów swarzędzkiej czwórki. Zabawa nie miała końca a miś podawał łapkę, tulił dzieci i rysował uśmiech na ich twarzach.

Maja Szwanka