Edukacja regionalna w Bibliotece Pedagogicznej

9 listopada uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach z edukacji regionalnej w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu. Tematem przewodnim  były regionalne tradycje związane ze świętem Marcina w Wielkopolsce oraz obchody Święta Niepodległości. Uczniowie z uwagą wysłuchali  książki Elizy Piotrowskiej „Legenda o rogalach świętomarcińskich”. Dowiedzieli się kim był św. Marcin oraz piekarz Walenty, dlaczego Walenty postanowił  wypiekać pyszne rogale i  rozdawał je ludziom. Rozmawialiśmy również o tym, że tradycja ta jest kultywowana w Wielkopolsce aż do czasów współczesnych.
W drugiej części zajęć uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do zadań praktycznych, czyli do zrobienia pamiątkowych rogali. Własnoręczne wykonanie rogali i  uformowanie ich  w kształcie podkowy z masy solnej oraz ozdobienie białym makiem, sprawiło uczniom wielką frajdę.
                                                                            Izabela Matela