Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność Polaków żyjących pod zaborami i na emigracji.

Data odzyskania niepodległości ma charakter umowny. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce związanych z zakończeniem I wojny światowej. 11 listopada 1918 został zawarty rozejm w Compiègne, pieczętujący ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 9 i 10 listopada uczennice i uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu uczestniczyli w uroczystym koncercie. Piosenki przygotowane przez uczennice klas od pierwszej do siódmej były wyrazem pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

Koncert został  został przygotowany przez Pana Jerzego Kota, przepiękne dekoracje przygotowała

Pani Joanna Paupa  wraz z uczennicami klasy VII a. Panie Dorota Dutkiewicz i Karolina Hudak  zajęły się opracowaniem scenariusza koncertu.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz prezentacji z nagraniem video z koncertu.

 


Skip to content