Wycieczka do Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

W czwartkowy poranek uczniowie klasy 2b odwiedzili bazę autobusową w Garbach. Była to możliwość zobaczenia jak funkcjonuje zajezdnia autobusowa „od kulis”. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia  w których pracują mechanicy autobusów. Dowiedzieli się na  czym polega praca dyspozytora i informatyka oraz jak odpowiedzialny jest zawód kierowcy autobusu. Zobaczyli jak wygląda silnik autobusu i myjnia autobusowa.
Kolejnym etapem czwartkowej wycieczki był przejazd do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rabowicach. Tam uczniowie dowiedzieli się jak segregowane są odpady w naszej gminie Swarzędz.
Wizyta w zakładach pracy, które mieszczą się na terenie naszej gminy,  wzbogaciła  wiedzę uczniów z zakresu doradztwa zawodowego oraz ekologii.
                                                                                                                          Izabela Matela