Wycieczka do Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

W czwartkowy poranek uczniowie klasy 2b odwiedzili bazę autobusową w Garbach. Była to możliwość zobaczenia jak funkcjonuje zajezdnia autobusowa „od kulis”. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia w których pracują mechanicy autobusów. Dowiedzieli się na czym polega praca dyspozytora i informatyka oraz jak odpowiedzialny jest zawód kierowcy autobusu. Zobaczyli jak wygląda silnik autobusu i myjnia autobusowa. 
Kolejnym etapem czwartkowej wycieczki był przejazd do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rabowicach. Tam uczniowie dowiedzieli się jak segregowane są odpady w naszej gminie Swarzędz.
Wizyta w zakładach pracy, które mieszczą się na terenie naszej gminy, wzbogaciła wiedzę uczniów z zakresu doradztwa zawodowego oraz ekologii. 
                                                             Izabela Matela

Skip to content