Alpaki u Agi

18 października, w poniedziałkowe przedpołudnie, klasy 1a oraz 2c wyruszyły na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Słomówku „Alpaki u Agi”. Dla Pierwszaków był to pierwszy wyjazd, który obfitował w nie lada wrażenia, a uczniowie klasy 2c byli wzorem dla młodszych kolegów i koleżanek.
Po przyjeździe na miejsce uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcję o życiu i zwyczajach alpak, następnie otrzymali kubki z „marchewkowymi chipsami”. Jedni z obawami, inni z wielką odwagą karmili każde zwierzę. Alpaki za to były bardzo życzliwe i chętne do jedzenia. Okazało się, że każdy był zadowolony z wzajemnego towarzystwa. Po karmieniu przyszedł czas na warsztaty plastyczne. Zadaniem każdego ucznia było wyklejenie alpaki przy użyciu naturalnych materiałów. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Na podsumowanie naszej wycieczki odbyło się wspólne ognisko, bo nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie upieczone kiełbaski na świeżym powietrzu.
To był miły wyjazd integrujący uczniów naszej szkoły, a przy okazji kontakt z naturą i „żywą” lekcją w terenie.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii 
Izabela Matela, Anna Zgórecka, Joanna Grabowska, Wiktoria Szwanka