Krok w stronę normalności

Pandemiczna rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, odbiła się także na społeczności uczniowskiej Swarzędzkiej Czwórki. Na szczęście uniknęliśmy lockdownu i od września mury naszej szkoły rozbrzmiewają głosami setek uczniów. 	
Od połowy września w szkole prowadzone są zajęcia wokalne dla chórku klas pierwszych oraz pozostałych klas masowych 
i specjalnych. W sumie uczestniczy w nich 62 uczniów z wszystkich poziomów nauczania. Tradycją naszej szkoły jest organizacja koncertów, w których wykonawcami są uczestnicy zajęć wokalnych. 
21.10.2021roku hol szkoły rozbrzmiewał głosami 42 wykonawców wykonujących 20 utworów. Repertuar obejmował piosenki dziecięce , młodzieżowe oraz idolki dzieci i młodzieży Sanah. W moim odczuciu ten koncert stał się krokiem w stronę normalności, a śpiew dzieciaków środkiem do budowania relacji, odczuwania wzruszeń i dumy z małych artystów. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji koncertu Wiktorii Szwanka, która przepięknym, anielskim głosem zapowiadała występujących artystów, Magdzie Lenartowicz za pomoc w prowadzeniu koncertu i Ani Pluta -Dąbrowskiej za przygotowanie dekoracji.
                                                   Jerzy Kot
Skip to content