Zapal znicz pamięci

Zbliża się termin akcji Instytutu Pamięci Narodowej Zapal znicz pamięci. Akcja ma przybliżyć pamięć o miejscach zbrodniach dokonanych przez Niemców w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

Celem akcji jest uczczenie pamięci przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu, Kujawach i Górnym Śląsku.

Uczniowie klas ósmych SP 4 przygotowywali się do akcji podczas zwiedzania wystawy IPN Zagłada wielkopolskich elit, która odbyła się w holu szkoły w październiku.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział akcji powinni zrobić zdjęcia w miejscu pamięci i przesłać je na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl.

Dorota Dutkiewicz