100 LAT NAD GNIAZDEM NIEPODLEGŁEJ

Prezentacja podsumowujaca Projekt Edukacyjny „Sto Lat nad Gniazdem niepodległej”

opublikowane: 3 sty 2019, 23:05 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 3 sty 2019, 23:06 ]

Zapraszam do obejrzenia prezentacji.Wystarczy kliknąć w zdjęcie

„100 kwiatków na 100–lecie”

opublikowane: 22 lis 2018, 05:57 przez Jerzy Kot

Jednym z zadań wykonanych przez klasy 0 – III w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była prezentacja prac plastyczno-technicznych w barwach narodowych oraz przygotowanie gazetek tematycznych. Klasy Ib, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc i IIId włączyły się w akcję „100 kwiatków na 100–lecie” i wykonały piękne przestrzenne, kwiatowe kompozycje. We wszystkich salach i na korytarzach pojawiło się również wiele innych patriotycznych akcentów. Jolanta Dębska

POLSKA od A do Z

opublikowane: 20 lis 2018, 05:50 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 21 lis 2018, 22:58 ]

W ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w szkole konkurs  POLSKA od  A do Z. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VIII. Od 15 października, w każdy poniedziałek odpowiadali pisemnie na pytania sprawdzające znajomość polskich legend, jezior, rzek, gór oraz postaci sławnych Polaków.  Okazało się, że uczniowie Czwórki mają szeroką wiedzę, więc poprawnych odpowiedzi było bardzo dużo. Drogą losowania Pani Wicedyrektor Agnieszka Ewertowska wyłoniła zwycięzców. Oto oni:     Filip Adamczyk                               8 c     Wiktor  Jastrzębowski                     5 d               Michał  Karolczak                           5 d                              Błażej Kosewski                              6 e      Emilia Małecka                              6 e     Zofia Brzezińska kl.                        5d
      Antosia Olejnik                              8 c      Kinga Sękowska                             6 e      Max Sępień                                     7 b      Paweł Świątek                                 8 c      Natan Tomaszewski                        5 d      Filip Żmuda                                     5 d      GRATULUJEMY  !! 

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

opublikowane: 18 lis 2018, 13:29 przez Jerzy Kot

W ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 0 – III oraz oddziałów edukacyjno-terapeutycznych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”. Wszystkie wykonane prace były bardzo pomysłowe i oryginalne. Różnorodność użytych materiałów, ciekawa interpretacja tematu oraz wyjątkowe walory artystyczne prac sprawiły, że organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników. Gratulujemy! Jolanta DębskaAgnieszka Czwojdrak
   

V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej – 100 lat na skrzydłach wolności.

opublikowane: 15 lis 2018, 21:42 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 16 lis 2018, 10:34 ]

`Dnia 14.11.2018r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej – 100 lat na skrzydłach wolności. W zmaganiach finałowych wzięło udział 19 uczestników ze szkół swarzędzkich. Poziom występów artystycznych był wysoki. Uczniowie deklamowali poezję patriotyczną z okresu wojny i współczesną. We wszystkich prezentacjach pobrzmiewało echo historii naszej ukochanej Ojczyzny. Ambitna realizacja recytacji utworów o biało-czerwonej, niezłomnej i niepodległej Polsce urzekała słuchaczy. Ogólny wyraz artystyczny, ekspresja werbalna, modulacja głosu i ożywiona gestykulacja poruszały najgłębsze struny duszy i unosiły nie tylko wykonawców, ale i odbiorców na skrzydłach wolności. To było piękne wydarzenie artystyczne, które wpisuje się w realizację działań edukacyjno- kulturowych mających na celu godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodych patriotów miasta i gminy Swarzędz. Występ recytatorów utwierdza nas w przekonaniu, że warto promować młode talenty opiewające chwałę i potęgę 100 – letniej Niepodległej, aby Polska wciąż żyła i  nie zginęła!Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za dostarczenie nam głębokich  wrażeń artystycznych, a zwycięzcom gratulujemy.Składamy serdeczne gratulacje zwłaszcza uczennicom naszej szkoły, które okazały się najlepszymi recytatorkami: Julii Trząsalskiej – za zajęcie I miejscaNadii Szmyt za zajęcie II miejsca w pierwszej kategorii wiekowej i Zofii Ewertowskiej – za zajęcie I miejsca w drugiej kategorii wiekowej- organizatorzy


Uroczysty apel z okazji 100. – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 – III

opublikowane: 15 lis 2018, 21:30 przez Jerzy Kot

Dnia 13.11. w  naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji 100. – lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 – III. Uroczystość  została przygotowana przez uczniów  klasy IIA integracyjnej. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy  oraz włączali się w śpiewanie piosenek patriotycznych.             Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie  zaprezentowali również taniec z biało-czerwonymi szarfami.   Rekwizyty w barwach narodowych, stroje, hymn  odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.Chwile zadumy, ale także uśmiech i mnóstwo radosnego patriotyzmu, tak można opisać występ klasy IIA.

PATRIOTYCZNY DESER

opublikowane: 15 lis 2018, 21:14 przez Jerzy Kot

100. rocznica  odzyskania przez Polskę niepodległości, to okazja do poznania historii naszego kraju, legend, symboli narodowych,  krain geograficznych i ludzi.  Dla uczniów klasy 4  i 7 zet, to także czas wspólnego gotowania. Raz w tygodniu przygotowujemy na zajęciach wybraną przez uczniów potrawę, a 8 listopada postanowiliśmy ugotować kisiel. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż truskawkowy kisiel ozdobiliśmy bitą śmietaną. Na talerzach pojawił się więc kolor biały i czerwony. Wszyscy ze wzruszeniem pomyśleliśmy  o powiewającej na wietrze polskiej fladze.Jeżeli uda się Wam wykonać biało- czerwone danie, to przyjdźcie nam o tym opowiedzieć. Czekamy w sali nr 2 i nr 3. Najciekawszą pracę nagrodzimy małym upominkiem.                                                                                                                                   Joanna Bazaniak                                                                                                                             Lucyna Kaźmierczak

Akademia IV-VIII

opublikowane: 13 lis 2018, 06:40 przez Jerzy Kot

W dniu tak ważnym dla Polski postanowiliśmy i my w uroczysty sposób uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie przypomnieli jak ważne wydarzenia miały miejsce na przełomie tych lat. Odśpiewali pieśni, odtańczyli uroczyście poloneza. Wzruszenie towarzyszyło każdemu… Dziękujemy wszystkim występującym dzieciom za zaangażowanie w ten wyjątkowy występ. Monika Ludwiczak Beata Brodziak Elżbieta Narożna

DELKARACJA MAŁEGO PATRIOTY

opublikowane: 12 lis 2018, 07:25 przez Jerzy Kot

Jednym z zadań projektowych było napisanie Deklaracji Małego Patrioty. Uczniowie naszej szkoły zadanie to wykonali wzorowo. Zredagowali osobiste deklaracje, które w pięknej oprawie graficznej stanowią wyraz najgłębszych uczuć patriotycznych młodych Polaków. W deklaracjach wyrazili swoją miłość i przywiązanie do Ojczyzny, a ponadto zobowiązanie do wiernego stania na straży wartości narodowych. Uczniowie dali wyraz swojej dojrzałości i  dobrego wychowania  patriotycznego. Pięknie i starannie wykonane prace, ozdobione symbolami narodowymi stanowią wymowny akcent szkolnej dekoracji niepodległościowej. Są najlepszym dowodem, że Niepodległa biało-czerwona wciąż żyje,  że ta, co nie zginęła będzie zawsze wielka i żywa w sercach nowych pokoleń Polek i Polaków.

Szkolna flaga narodowa

opublikowane: 11 lis 2018, 10:34 przez Jerzy Kot

Uczniowie klas IV – VIII wykonali szkolną flagę Polski. Flaga składa się z 21 modułów białych i 21 modułów czerwonych. Każdy element został wyklejony kulkami z krepy. Na wykonanie jednego modułu zużyto trzy krepy. Ogółem wykorzystano 63 krepy białe i 63 krepy czerwone. Poszczególne elementy biało – czerwone utworzyły flagę narodową o wymiarach 2079 x 1260 mm. Flaga stanowi element dekoracyjny w holu szkoły. 

SWARZĘDZKA CZWÓRKA W AKCJI „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

opublikowane: 10 lis 2018, 16:40 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 10 lis 2018, 17:04 ]

W piątek 9.11.2018 r. o godzinie 11.11 ponad 800 osób – uczniów i nauczycieli SP-4, zaproszonych gości oraz przedszkolaków z Zielonej Półnutki odśpiewało cztery zwrotki Hymnu Polskiego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, wpisując się w ogólnonarodowe śpiewanie hymnu dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z oficjalnych przekazów medialnych wiemy, że w akcji wzięło udział 24 tysiące szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. Hymn zaśpiewało ponad 4,6 miliona uczniów, 500 tysięcy nauczycieli.ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA RELACJI…WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIEfotografie , filmowanie ,opracowanie J Kot

TRZECIE KLASY DLA NIEPODLEGŁEJ

opublikowane: 10 lis 2018, 09:27 przez Jerzy Kot

W jesienne, listopadowe popołudnie, z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas III wspólnie z p. Dyrektor Elżbietą Wieczorek, p. Dyrektor Arletą Łukasik oraz wychowawczyniami uczestniczyli w Wieczornicy patriotycznej. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością zaproszeni harcerze oraz rodzice. Uczniowie pod opieką p. Jolanty Dębskiej, p. Agnieszki Czwojdrak i p. Jerzego Kota zaprezentowali program artystyczny, w którym kluczowym słowem była Ojczyzna. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze, skłaniającej do refleksji nad losami kraju. Niezwykły nastrój udzielił się uczestnikom uroczystości podczas słuchania wierszy i pieśni patriotycznych prezentowanych przez trzecioklasistów oraz uczennice klasy IV Jagodę i Oliwię. Panujący półmrok, wspaniałe dekoracje i oświetlenie stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, która dostarczyła zebranym wielu wzruszeń.ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII  fot. J Kot

KOLOROWA NIEPODLEGŁA

opublikowane: 8 lis 2018, 01:56 przez Jerzy Kot


Polska widziana oczami dzieci jest zawsze kolorowa. Uczniowie naszej szkoły udowodnili tę tezę w sposób artystyczny. Wykonali pięknie kolorowanki ukazujące bohaterów narodowych, najwybitniejszych Polaków oraz zabytki kultury i dziedzictwa narodowego w  różnych kolorach. Podczas realizacji zadania projektowego pt. KOLOROWA NIEPODLEGŁA uczniowie poszerzyli swoją wiedzę historyczną w zakresie znajomości wielkich bohaterów, słynnych Polaków oraz polskich zabytków. Artystyczne lekcje patriotyzmu zaowocowały licznymi pracami uczniów SP4, które są wyeksponowane w holu szkoły oraz na szkolnych i klasowych gazetkach. Prace naszych uczniów emanują kolorami i stanowią wyjątkowo ciekawą wizję artystyczną 100 –LETNIEJ POLSKI NIEPODLEGŁEJ.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII…WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

21 KLAS-21 POLSKICH MIAST

opublikowane: 7 lis 2018, 08:06 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 8 lis 2018, 02:28 ]


Mali i duzi patrioci SP-4 realizują zadania projektowe, pochylając się nad 100-letnim gniazdem NiepodległejZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI …WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

PROJEKT EDUKACYJNY „100 LAT NAD GNIAZDEM NIEPODLEGŁEJ”

opublikowane: 5 lis 2018, 22:41 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 11:53 ]

W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy  ogólnoszkolny projekt100 LAT NAD GNIAZDEM NIEPODLEGŁEJzwiązanego tematyczniez 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.Nauczyciele SP4 w Swarzędzu opracowali różne zadania dla wszystkich oddziałów klasowych. Zadania adresowane do uczniów z oddziałówIV –VIII.Efekty prac uczniowskich będą eksponowane w holu szkoły, w sali gimnastycznej, na gazetkach szkolnych, na stronie internetowej szkoły oraz  w prezentacji multimedialnej. Niektóre prace będą stanowiły element dekoracyjny na szkolnych uroczystościach niepodległościowychdnia 9 listopada 2018r. Zapraszamy wszystkich –  małych i dużych patriotówdo twórczej realizacji zadań projektowych.Życzymy powodzenia! Cele projektu:– Uczczenie 100. rocznicy Niepodległości Polski.- Poszerzenie wiedzy historycznej i świadomości narodowej uczniów.- Rozbudzanie wyższych wartości – patriotyzmu, dumy narodowej, poszanowania bogactwa dziedzictwa narodowego.-  Zapoznanie uczniów z różnymi tekstami kultury o charakterze historycznym.-  Promowanie talentów i osiągnięć uczniów, nauczycieli, opiekunów. Formy realizacji :– Praca w zespołach klasowych.- Indywidualna praca uczniów.- Warsztaty artystyczno – plastyczne.- Lekcje patriotyzmu w terenie – Patriotyczne qestowanie z okazji 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości- V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej: 100 lat na skrzydłach wolności– Prezentacja multimedialna. Materiały edukacyjne:– Słowniki- Leksykony- Albumy- Mapy- Przewodniki turystyczne- Literatura polska- Polska poezja patriotyczna- Śpiewniki z pieśniami patriotycznymi Termin realizacji: październik/listopad 2018r.Organizatorzy projektu: nauczyciele specjaliści i logopedzi.Koordynatorzy projektu: Magdalena Piechocka, Aleksandra SchellerRealizatorzy:  uczniowie wszystkich oddziałów i nauczyciele Zadania:– 21 klas – 21 polskich miast– Puzzle matematyczne z motywem patriotycznym– Deklaracja Małego Patrioty – Szkolna flaga narodowa Poetyckie obrazy i wizje artystyczne uczniów– SP4 do polskich pieśni i wierszy patriotycznych– 100 strof o 100 –letniej Polsce Niepodległej– Narodowe impresje muzyczne– Szkolny leksykon wyrazów narodowych – 100 pojęć narodowych na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości– Szkolne dyktando niepodległościowe– Kolorowa Niepodległa   Efekty: – Podniesienie poziomu wiedzy historycznej uczniów.- Rozbudzenie w uczniach poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę w duchu patriotyzmu.- Poszerzenie zainteresowań historycznych uczniów.- Zapoznanie uczniów z  nowoczesnymi formami przekazu wiedzy historycznej.- Prace plastyczne, językowe i artystyczne eksponowane na terenie szkoły, na stronie internetowej szkoły, występy artystyczne uczniów.- Wyróżnienia uczniów w konkursach.
Skip to content