Szkoła pamięta

„Szkoła pamięta” „Szkoła pamięta”to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Uczniowie  ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, w ramach akcji klasa I c wraz z wychowawczynią Izabelą Adamską i Panią Dorotą Świątek odwiedziły miejsca, które są bardzo ważne dla lokalnej społeczności.Celem tej akcji jest przede wszystkim upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Uczniowie odwiedzili „Dęby Pamięci”, miejsce poświęcone osobom związanym z naszym miastem i gminą, a którzy zginęli w Katyniu, Bykowni, Twerze i Charkowie. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę. Uczniowie zapalili przed każdym dębem znicze. Znicze zostały także zapalone w miejscu pamięci w szkole.

W ramach akcji została wykonana prezentacja upamiętniająca powstańców wielkopolskich. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem Pani Eweliny Nonckiewicz

Naszymi bohaterami, dla których rok rocznie przygotowujemy miejsce pamięci, są nasi nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy przedwcześnie odeszli od nas.
Te osoby szczególnie wspominamy , ponieważ zapisały się w historii naszej szkoły.

PAMIĘTAMY!!!

Skip to content