Dzień Niedźwiedzia

Wierszyk dla dzieci – Biały Miś
W dalekiej Arktyce, gdzie lody nie topnieją,biel w oczy aż razi, śniegi wszędzie leżą.Lato tam trwa krótko, jak gdyby przez chwilkę,ledwie trawy wzejdą i jagód krzewinki.
Ktoś jednak tam mieszka i dobrze się czuje,to Niedźwiedź Polarny teren zamieszkuje.Miś czarną ma skórę, lecz futerko białe,z włosów przezroczystych, jakby orosiałych.Zjeść lubi mięsiwo i to całkiem sporo,wchodzi do przerębla, jak pies do jeziora.Ryby łowi lepiej niż wędkarz wytrawny,jadła może złowić nawet do przesady.
Niedźwiedź jest potężny i siłę ma wielką,niedźwiadkowe dziecko, to drobne maleństwo.Przeważnie bliźnięta rodzi mama miśków,piją zdrowe mleczko z niedźwiadkowej cycków.
Bawią się jak dzieci, turlając na śniegu,kry służą za łodzie, płyną z prądu biegiem.Chociaż woda zimna, lubią się wykąpać,Przez ich grube futro, woda nie przesiąka.
Równając się z nimi, jesteśmy zmarzlaki,ciepła woda milsza, takiej chcą dzieciaki.My futer nie mamy, tylko skórę gołą,kąpiel w zimnej wodzie, nie bywa wesołą.
Aldona Latosik1

02 lutego  w kalendarzu świąt niestopowych można znaleźć wzmiankę o Dniu Niedźwiedzia więc… Świętujemy! 🙂 

Czy wiesz, że…. Niedźwiedź polarny to największy obecnie żyjący ssak drapieżny na Ziemi. Może osiągać wysokość 3, 3 metra i ważyć do 770 kilogramów. Jest przy tym doskonałym pływakiem, gdyż może płynąć bez przerwy nawet przez 160 kilometrów!
Powstały niesamowite prace, które skradły serca nawet największych sceptyków prac plastycznych! Wykonanie jest bardzo proste, a efekt zaskakuje 🙂 
Potrzebujesz zwykłą kartkę A4, kartkę z bloku technicznego, klej, nożyczki , kredki lub pastele, czarny pisak i opcjonalnie kawałek zwykłego kartonu.  
Na początek robimy tło na białej kartce- pamiętaj, że w tym punkcie ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Może to być góra lodowa ale też wiosenna łąka! 

Skip to content