Czytam sobie, pierwsza klasa!

Uczniowie klasy I b w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w  akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: „Poziom 1 – składam słowa”, „Poziom 2 – składam zdania” i „Poziom 3 – połykam strony”. Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, na rozumienie otaczającego świata, a także pozytywne relacje z rówieśnikami.

Celem działań jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności związane z książkami. Uczniowie mają do przeczytania i zilustrowania  w ramach akcji, dziesięć książek z serii „Czytam sobie”. Przeczytane książki zaznaczają na Karcie Młodego Czytelnika, którą otrzymali w ramach akcji . Ponadto w przestrzeni klasy zaaranżowane jest koło Zabaw Młodych Czytelników. Uczniowie otrzymali także zakładki do książek, plany lekcji, magnesy. Zwieńczeniem akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! będzie wręczenie Dyplomu Czytelnika. Rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Uczniowie  z klasy 1b z wielkim entuzjazmem  przystąpili do akcji czytelniczej „Czytam sobie. Pierwsza klasa”. Wypożyczają książki, czytają i ilustrują je w swoich lekturnikach.

Izabela Matela

Skip to content