Projekt „Ekobadacze w akcji”

Wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów klas I-III informuję, że 6 czerwca 2019r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacji ekologicznej, adresowanego do uczniów klas I-III naszej szkoły, pod nazwą „Ekobadacze w akcji”. Projekt jest rozpisany na kilka miesięcy, a jego pierwszym etapem były zajęcia poświęcone ekosystemowi rzeki. Zajęcia prowadzone były przez przedstawiciela fundacji „Ratuj Ryby” pana Sebastiana Staśkiewicza. W czasie rejsu statkiem po Warcie dzieci poznawały życie ryb słodkowodnych, nauczyły się rozpoznawać niektóre ich gatunki, dlaczego warto spożywać ryby, które ryby mają największe walory smakowe i zdrowotne oraz usłyszały o zagrożeniach dla tego środowiska. Zajęcia zakończono konkursem z wiedzy o życiu rzeki. Wygrał go Paweł Maćkowiak – uczeń klasy IIIc, a drugie miejsce zajęła Weronika Zys z Ib. Przy okazji dzieci spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu, w tak niezwykłym otoczeniu. Projekt „Ekobadacze w akcji” został wysoko oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu, który współfinansuje jego realizację wraz z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz. Kolejne akcje w ramach projektu kontynuowane będą po wakacjach.
M. Waszak