„BIEG TO ZDROWIE…” UŻYWKOM MÓWIMY NIE!

17.05.2019 roku odbył się na Stadionie Lekkoatletycznym w Swarzędzu  II Memoriał im. Zenona Baranowskiego. W tych lekkoatletycznych zawodach brały udział niemal wszystkie reprezentacje szkół gminy Swarzędz. Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. „Czwórkę” reprezentowali w zmaganiach biegowych uczniowie klas IV – VIII. Na dystansie 100m nie miała sobie równych Zofia Konon, zaś Aleksandra Pawlik przybiegła na linię mety jako druga. Natomiast bieg na 300m wygrała Klaudia Karpińska, a Zofia Ewertowska była trzecia.

Zawody kończyła sztafeta 10x100m, w której to SP 4 reprezentowali: Weronika Stachowiak, Jagoda Mężyńska, Marcin Skrzypczak, Dawid Profeta, Klaudia Karpińska, Nikola Kaźmierczak, Zofia Konon, Maciej Baumgart, Adrian Rostalski i Jan Hoffmann. W wyniku zawirowań związanych z biegiem sztafetowym, kilka szkół zostało zdyskwalifikowanych, co wywindowało młodych lekkoatletów „Czwórki” na trzecią pozycję. W efekcie tego SP 4 uzyskała kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Po zsumowaniu wszystkich „oczek”, w tym również za wygranie indywidualnych biegów, okazało się, że to Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła I miejsce w klasyfikacji ogólnej w zawodach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!