VI ZIMOWY TURNIEJ BOCCI

27 lutego 2018 roku, po raz kolejny odbył się w naszej szkole Turniej Bocci, na który zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły i ośrodki z naszej gminy oraz okolicy. W turnieju wystąpiło 7 drużyn, w tym roku w rozgrywkach wzięły udział zespoły boccistów z następujących szkół: SP nr 50 w Poznaniu, SP w Skokach, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, SP nr 3 w Swarzędzu, oraz dwa zespoły ze SP nr 4 w Swarzędzu. Celem imprezy jest popularyzacja paraolimpijskiej dyscypliny jaką jest boccia, upowszechnianie sportowej zasady fair play oraz integracja zawodników. Jak co roku, przy organizacji turnieju pomagali nam studenci AWF-u w Poznaniu wraz z dr Magdaleną Koper z Zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Po emocjonującej fazie grupowej wyłonione zostały cztery zespoły finałowe. Wszystkie mecze przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. W tym roku szkolnym po raz kolejny zajęliśmy  miejsce na podium (II miejsce), to ogromny sukces oraz efekt ciężkiej pracy, którą włożyli

w przygotowania i grę nasi uczniowie oraz osoby przygotowujące ich do turnieju. Rozgrywki grupowe wyłoniły czwórkę finalistów, natomiast mecze finałowe rozstrzygnęły o końcowej klasyfikacji;

I miejsce – SP w Skokach,

II miejsce – SP 4 w Swarzędzu Niebiescy Swarzędz (Helena Krygier, Piotr Pacyna, Nikodem Wojtkowiak),

III miejsce –  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Tym razem rozgrywkom turniejowym oraz integracji uczniów z niepełnosprawnościami przyglądała się, goszcząca w naszej szkole międzynarodowa delegacja uczestników projektu „We all stand together” (ok. 40 osób). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a dla najlepszych trzech zespołów zostały ufundowane przez Dyrektora SP4 Elżbietę Wieczorek puchary. Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju i zapraszamy za rok!!!    

Agnieszka Ewertowska, Aleksandra Jankiewicz, Katarzyna Kozakiewicz

Skip to content