OSOBY, KTÓRE ZARAŻAJĄ PASJĄ – NOC (PRZYSZŁYCH)NAUKOWCÓW W SP 4

Noc (Przyszłych) Naukowców w SP – 4 to wydarzenie, które stało się cenioną i lubianą przez uczniów imprezą szkolną. Tegoroczna VII edycja „Nocy” dla uczniów klas V i uczniów z oddziałów terapeutycznych odbyła się 17 listopada, a dla uczniów klas VI 1 grudnia. Szkoła tętniła życiem od godziny 18.00 do 24.00, a w zajęciach uczestniczyło łącznie 160 uczniów. Dla wszystkich uczestników była to noc niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy, a każdy z nich przekonał się, że nauka może być ciekawa i pasjonująca.

Zajęcia toczyły się poważnie i naukowo, ale też humorystycznie i z przymrużeniem oka. Każdy z uczestników w trakcie warsztatów, prelekcji czy wykonywania doświadczeń znalazł dla siebie coś, co go zainteresowało, zdziwiło, a nawet zachwyciło. Aby zaspokoić ciekawość przyszłych naukowców, nauczyciele różnych przedmiotów przygotowali szeroką ofertę zajęć. Zajęcia prowadziły również osoby, które nie uczą na co dzień w szkole, ale zarażają swoimi pasjami naszych uczniów. Oto w czym mogli uczestniczyć uczniowie:

Zajęcia                                                              Prowadzący

Badanie kosmosu                                              Astrolab Kicin (gość)

Niewidoczne gołym okiem                              p.  Renata Koperska, p. Joanna Michalak

Kolorowa chemia                                             p. Beata Toboła

Lustereczko powiedz…… (fizyka)                    p. Anna Woźniak (gość)

…… , to zginie człowiek (biologia)                   p. Faustyna Dunajewska,  p.Teresa Jędrzejczak,

Zabawa słowami                                               p. Lidia Buchholz

I naukowcy mięśnie mają                                 p. Joanna Hyża, p. Sylwia Tarasiewicz

Ludolfina czyli ………. (matematyka)               p. Arleta Nowak,  p. Natalia Baer-Grzeszkowiak

W świątecznym nastroju                                 p.  Arleta Łukasiik,  p. Karolina Łukasik

Enkaustyka                                                        p.  Irena Poloczek (gość)

Kulinaria                                                             p. Monika Korbik-Ludwiczak, p. Beata Brodziak

Klasy 5

Niewidoczne gołym okiem                             p. Renata Koperska, p. Joanna Michalak

V, t, s – co to jest?                                           P. Teresa Jędrzejczak,  p. Faustyna Dunajewska

Kolorowa chemia                                            p. Beata Toboła

Za kulisami                                                      p.  Grażyna Nowak

I naukowcy mięśnie mają                                p.  Agnieszka Ewertowska,  p.  Sylwia Tarasiewicz

W pracowni artysty – projektowanie witraży  p.  Ligia Palewodzińska

Kulinaria                                                          p. Monika Korbik – Ludwiczak, p. Beata Brodziak

Spotkanie ze zwierzętami                               p.  Katarzyna Jasiak i wolontariusze TOZ (goście)

Jesienne inspiracje                                          p. Arleta Łukasik

Iluzja optyczna                                                p .Lucyna Kaźmierczak, p. Joanna Bazaniak

Zaprogramuj robota                                       p. Marcin Socha

Zajęcia dla dzieci z oddziałów edukacyjno-terapeutycznych prowadzili: pp. Faustyna Dunajewska, Jerzy Kot,  Joanna Bazaniak, Lucyna Kaźmierczak, Maja Szwanka.

Działania nauczycieli wspomagali  uczniowie  klas 7  SP4 oraz uczniowie  2 i 3 klasy gimnazjalnej
z SP2.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom Nocy (Przyszłych) Naukowców serdecznie dziękujemy.

Poniżej galeria dokumentująca zajęcia.

Grażyna Nowak

Teresa Jędrzejczak