WolontariatSzlachetna Paczka 2018

opublikowane: 22 gru 2018, 00:31 przez Jerzy Kot

W niedzielę 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu odbył się Finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki, w którym uczestniczyli również pracownicy, nauczyciele i dzieci z naszej szkoły.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać czyli Darczyńców z Rodzinami, które potrzebują wsparcia. Do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji docierają Wolontariusze SuperW. To oni określają, jaki rodzaj pomocy da rodzinom szansę na realną poprawę w ich życiu.

W Szlachetnej Paczce darczyńca odpowiada na konkretne potrzeby rodziny. Oprócz tego jest to również prawdziwy prezent, często spełniający marzenia. Prezent, który może mieć niezwykłą moc, potrafi czynić cuda i nieść wielką radość.

W weekend 8 i 9 grudnia darczyńcy przywozili paczki, które następnie były dostarczane rodzinom przez Wolontariuszy. W niedzielę odbył się koncert , który był podsumowaniem Finału Szlachetnej Paczki w Swarzędzu. Na uroczystość zostali zaproszeni darczyńcy, rodziny, władze miasta Swarzędz jak również lokalni mieszkańcy Swarzędza. Podczas koncertu mieliśmy przyjemność wysłuchać wokalistki z chóru Melody Team, muzyków ze swarzędzkiego ośrodka kultury oraz wokalistki ze Szkoły Podstawowej nr 4 –podopieczne Pana Jurka Kota, które po raz kolejny oczarowały nas swoim pięknym śpiewem.

 Głos podczas gali zabrała również Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Wanda Konys. Wspomniała o tym, jak wspaniale swarzędzka społeczność potrafi się jednoczyć niosąc pomoc potrzebującym oraz podziękowała wszystkim i każdemu z osobna wolontariuszom za serce i trud włożone w pomoc drugiemu człowiekowi.

Należy również wspomnieć, iż wspaniałymi asystentami SuperW okazali się uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Z pełnym zaangażowaniem udzielali pomocy darczyńcom podczas weekendowego finału, pomagali wolontariuszom podczas przygotowań i wspaniale oprawili hol szkoły SP3 na finałową galę.

 

https://photos.app.goo.gl/H2uFbXtBWpMMaYgx7

Akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

opublikowane: 21 lis 2018, 21:28 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 21 lis 2018, 23:02 ]

W sobotnie przedpołudnie 17.11.2018 roku w holu szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie.Po raz kolejny odbyła się akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich , lokalnych , dyrekcja szkoły i krwiodawcy z terenu całej wielkopolski.Od kilku lat tradycją tej uroczystości jest prowadzenie jej przez uczniów naszej szkoły , oraz koncert piosenek i pieśni w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych organizowanych przez "Czwórkę". W tym roku z racji 100.Lecia Odzyskania Niepodległości , były to pieśni patriotyczne.W niejednym oku uczestników akademii zakręciła się łza wzruszenia.
A nasi uczniowie po raz kolejny mieli możliwość bezinteresownie ofiarować swoja wrażliwość , talent dla innych ludzi.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości...Wystarczy kliknąć w zdjęcie.
fot. J Kot
https://photos.app.goo.gl/bm8new2XdAKjcDMQ9"CZWÓRKA" DLA NORBERTA

opublikowane: 8 paź 2018, 22:53 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 8 paź 2018, 23:39 przez Jerzy Kot ]

29.09.18 uczniowie „Czwórki” wraz z uczestnikami zajęć wokalnych organizowanych przez szkołę wzięli udział w finale przedsięwzięcia „Bimba blues” akcji ,której celem było zebrania środków na leczenie czteroletniego chłopca Norberta Dąbrowskiego.. W przeszło godzinnym koncercie dzieciaki zaprezentowały 26 piosenek. Każda z nich niosła ogromny bagaż pozytywnych emocji skierowanych na Norberta i jego mamę . Wystąpiły:

Nataszka Ludwiczak

 Agatka Meyza

Ania Leszczyńska

Jagoda Mężyńska

Martynka Przybyła 

Julia Mężyńska   

Gracja Lemiesz

Marysia Kominek

Nadia Szmyt  

Oliwia Tromska 

Patrycja Janicka

Iza Musielak 

Maja Szmyt   

Oprócz nich wystąpili Przemek Malinowski, Kacper Barełkowski i Jacek Wlekły - Młode trio gitarowe
Uczniowie ze szkół muzycznych: Muzzo w Swarzędzu, Stara Roszarnia w Stęszewie i Yamaha w Pobiedziskach i zespół „Wtorek”

Chłopiec od urodzenia zmaga się z rzadkimi chorobami. To hiperinsulinizm i naczyniakowatość limfatyczna. Jak dotąd nie ma na to lekarstwa. Ojciec opuścił rodzinę i nie płaci alimentów. Norbert jest drugim dzieckiem w Polsce, które cierpi na taki rodzaj raka. Jest poddany eksperymentalnej terapii. Choroby nie można zatrzymać, a jedynie odwlec jej skutki. Nie wiadomo, ile czasu chłopcu zostało. Mama marzy, aby zapewnić mu proste przyjemności, bo jak sama mówi, jej synek z klocków najczęściej buduje szpitale.

- Nie zapytałam może nigdy, kim chce być, a to dlatego, że niestety lekarze nie dają mi nadziei. Oni odebrali mi nadzieję jakiś już czas temu. Nadzieję trzymam jeszcze ja. A nuż pójdziemy na badania i okaże się, że coś drgnęło. Ciężko mi zapytać takie dziecko „kim byś chciał być?” Staram się nie myśleć o tym, że mam tak chore dziecko. Moje obowiązki, które muszę wykonywać, one mi wpadły tak jak pranie, sprzątanie, gotowanie. Po prostu wiem, że muszę to zrobić - mówi mama Norberta.

Norbertem opiekuje się mama i dziesięcioletni brat. Radzą sobie dzięki pomocy poznańskich fundacji, które co miesiąc zapewniają chłopcu lek o wartości 1000 zł. Choroba całkowicie zdominowała życie rodziny. W związku z tym, że Poznań jest jedynym ośrodkiem w kraju, który zgodził się leczyć chłopca, rodzina z lubuskiego od dwóch lat wynajmuje mieszkanie w stolicy Wielkopolski. Choroba całkowicie zdominowała ich życie. Nie stać ich na wyjście do kina czy ZOO, ale sami prawie nie proszą o pomoc. To myśmy właściwie ich odnaleźli.

To krótka historia walki o każdy dzień czterolatka, zaczerpnie ta z artykułu Radia Poznań w Internecie, napisanego przez Panią Annę Soluk.

Umiejętność dzielenia się tym co w nas piękne i dobre, talentem wrażliwością z innymi, to cecha dzięki której możemy przeżyć niesamowite emocje . Myślę,  że sobota 29 września była takim dniem.

Zapraszam do obejrzenia galerii  zdjęć autorstwa Julii Mężyńskiej Jagody Mężyńskiej Oliwii Tromskiej i Jerzego Kota...Wystarczy kliknąć w zdjęcie

https://photos.app.goo.gl/ayjs6VSakkjjdANUA

1-3 of 3