Świetlica‎ > ‎

Porwanie Baltazara Gąbki

opublikowane: 4 gru 2020, 00:43 przez Joanna Kowalska   [ zaktualizowane 4 gru 2020, 00:59 ]
Witaj! :) 

Działamy z Naszym projektem czytelniczym "Magiczna moc bajek"! 
W grudniu poznajemy bohaterów dobranocki Porwanie Baltazara Gąbki.Zapraszam Cię do obejrzenia jednego z odcinków tej fantastycznej bajki nie tylko na dobranoc! :) 

https://www.youtube.com/watch?v=jNytXU0c3m0

Kiedy już obejrzysz chciałabym żebyś zastanowił/a się nad tym, co to jest sprawiedliwość? 

Z podanych niżej wyrazów wybierz proszę takie, które określają według Ciebie osobę sprawiedliwą

rycerski, oziębły, bezstronny, porządny, etyczny, kryształowy, moralny, wielkoduszny, prawy, godziwy, bezprawny, jednostronny, neutralny, szlachetny, obiektywny,  przyzwoity, nieobiektywny, oschły, uprzedzony, trudny, niegodziwy rzeczowy, rzetelny, odpowiedni, wspaniałomyślny 


Teraz proszę zastanów się którego  z nich uznałbyś za osobę sprawiedliwą - Smok Wawelski, kucharz Bartolini Bartłomiej, szpieg Don Pedro czy książę Krak ? 

Każdy z głównych bohaterów jest inny, prawda? A gdyby tak każdy z nich był taki sam? Czy Twoim zdaniem bajka ta byłaby ciekawa? 

Zastanów się proszę dlaczego inność jest dobra, wspaniała i nie należy jej wyśmiewać, wytykać czy też uważać za coś złego.... 

Pomyśl, jak wyglądał by świat, gdyby wszystko było takie samo.... To Twoje zadanie plastyczne na dziś! Narysuj jednakowy świat, bez inności, bez różnic!  


Na koniec zadanie z kalendarza adwentowego ;)  kiedy już skończysz lekcje odłóż telefon, tablet, komputer i zrób sobie popołudnie offline ;) Poczytaj książkę, pobaw się zabawkami, zrób coś do czego nie potrzebujesz urządzenia elektronicznego :) 


Powodzenia! 

Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami Twoimi tworami i podeślesz nam ich zdjęcia 
Przypominam naszego maila kowalska.joanna@czworka.edu.plComments