Promocja zdrowia‎ > ‎

Z podwórka na stadion o PUCHAR TYMBARKU

opublikowane: 29 lis 2016, 12:41 przez Agnieszka Ewertowska

ZAWODNICY SP 4 NAJLEPSI PIŁKARSKO 

W KATEGORIACH U10 I U12 W GMINIE

Na początku roku szkolnego 2016/17 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu została zgłoszona do XVII edycji turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w dwóch kategoriach wiekowych: U10 oraz U12 chłopców. W związku z tym w połowie września odbyły się eliminacje dzieci z poszczególnych roczników do udziału w zawodach. Selekcję przeszło dwudziestu najbardziej uzdolnionych chłopców, którzy jednocześnie stali się reprezentantami szkoły. Przygotowaniem do zmagań sportowych dzieci zajął się nauczyciel wychowania fizycznego w SP 4 i zarazem trener piłkarski – Łukasz Szybaj. Pod jego wodzą podzieleni na dwie kategorie wiekowe chłopcy odbywali regularne treningi z piłki nożnej. Oprócz podnoszenia umiejętności technicznych poszczególnych zawodników, dużą uwagę przywiązywano podczas ćwiczeń do taktyki i dyscypliny, gdyż najważniejsze było zgranie i scementowanie drużyny przed zawodami. Po okresie niemal trzech miesięcy ciężkich i wytężonych treningów nadszedł czas na sprawdzenie umiejętności graczy SP 4.                 W finale rozgrywek gminnych, które odbyły się 25.11.2016 roku, podopieczni Łukasza Szybaja zmierzyli się w kategorii wiekowej U10 z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 1 ze Swarzędza, natomiast zawodnicy U12 zagrali przeciwko graczom ze Szkoły Podstawowej z Paczkowa. Obydwa spotkania stały na wysokim poziomie i dostarczyły sporo emocji. W pierwszym pojedynku SP 4 wygrała w stosunku 2:1 (bramki dla naszej szkoły zdobyli Adam Szamajda i Wiktor Turkiewicz). Natomiast drugi mecz obfitował w większą ilość zdobytych bramek i zakończył się wynikiem 5:4 dla szkoły ze Swarzędza. (Zdobywcy goli: Mateusz Adamczyk trzy trafienia, Michael Olukoya i Bartosz Szukalski).Teraz młodzi adepci futbolu z naszej szkoły przygotowują się do rozgrywek na szczeblu powiatowym, gdzie poprzeczka z pewnością zostanie zawieszona wyżej i trzeba będzie zmierzyć się z jeszcze bardziej wymagającymi rywalami.

KATEGORIA WIEKOWA U10

Stoją od lewej: Dawid Profeta, Adam Szamajda, Marcel Jankowiak, Michał Wermiński, Oskar Mazurkiewicz, trener Łukasz Szybaj. Poniżej od lewej: Wiktor Turkiewicz, Adam Błachnio, Kacper Chałupka i Adrian Chełmicki.

 


KATEGORIA WIEKOWA U12

Stoją od lewej: Wiktor Kraft, Bartosz Szukalski, Bartosz Socha, Borys Sobkowiak, trener Łukasz Szybaj. Poniżej od lewej: Krystian Majchrzak, Michael Olukoya, Mateusz Adamczyk, Mateusz Wolak, Bartosz Wróblewski.

 

 

                                                                                                                                             Łukasz Szybaj

Comments