Promocja zdrowia‎ > ‎

XIV Mikołajkowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu

opublikowane: 1 cze 2019, 14:56 przez Agnieszka Iskra

5 grudnia 2018 roku odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. Szkoła Podstawowa nr 4 ze Swarzędza również w zawodach tych wzięła udział. „Czwórka” wystawiła w dwóch grupach dwa swoje zespoły: „Skaczące Czwóreczki” oraz „Niebiescy SP 4”. W skład obu tych drużyn wchodziło po trzech graczy. Zawodnicy byli w różnym przedziale wiekowym z szerokim spektrum chorobowym. Pomimo rywalizacji ze starszymi wiekowo i bardzo doświadczonymi przeciwnikami radzili sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że przyszło im się mierzyć m.in. ze świeżo upieczonym brązowym medalistom ostatnich Mistrzostw Polski, reprezentującym Startu Poznań.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, przygotowywani do turnieju przez Panią Jolantę Kuzemko, Panią Katarzynę Kozakiewicz oraz Pana Łukasza Szybaja ostatecznie zajęli w swoich grupach trzecie miejsca. Wszyscy podczas turnieju wspaniale się bawili, nawiązali nowe znajomości i zdobyli cenne doświadczenie oraz sprawdzili swoje umiejętności na tle innych zespołów. Pierwsze miejsce w zawodach zajęli przedstawiciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu.

My gratulujemy naszym boccistom i życzymy im dalszych sukcesów.