Promocja zdrowia‎ > ‎

VII edycja Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball „Nasz Sukces to MY”

opublikowane: 19 cze 2016, 08:06 przez Marcin Socha
Jest to projekt realizowany przez fabrykę Volkswagen Poznań we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Piłki Ręcznej. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportu jako pasji, sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również zachęcanie dzieci ze szkół podstawowych z klas III do uprawiania sportów zespołowych poprzez grę w piłkę ręczną. Do rozgrywek zostały zaproszone szkoły sąsiadujące z trzema zakładami Volkswagen Poznań – w sumie 11 placówek reprezentowanych przez piętnastoosobowe drużyny ( chłopców i dziewczynek) z klas III. W trakcie trwania roku szkolnego dzieci uczestniczą w 6 turniejach na terenie gminy Swarzędz a w maju lub czerwcu wystąpią w wielkim finale, gdzie spotkają się ze wszystkimi szkołami biorącymi udział w projekcie.

 Podczas całego roku szkolnego nasi szczypiorniści uczestniczyli w pięciu turniejach na terenie naszej gminy. Uzyskali 4 razy I miejsce i raz II miejsce.

W sobotę 18 czerwca br. w hali sportowej UAM na Morasku odbył się wielki Finał, na którym spotkały się wszystkie szkoły biorące udział w projekcie, a było aż 11 zespołów.

Zostały rozegrane mecze w dwóch grupach. Nasza szkoła zdobyła I miejsce w grupie i tym samym awansowała do finałowej czwórki.

Ostatecznie po zaciętej, pełnej poświęcenia walce zdobyliśmy wysokie IV miejsce!!!

            Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pojawili się na finale i cały czas dopingowali nasz zespół.

W wielkim finale naszą szkołę reprezentowali: MATEUSZ ADAMCZYK, MACIEJ BAUMGART,  ZOSIA EWERTOWSKA, BARTEK GBEL, PATRYK JANKOWSKI, JAKUB KLAPA, WIKTOR KRAFT, MAKS MADANOWSKI, KAROLINA MAJ,  JULIA NOWAK, BARTEK SOCHA, MAJA SZMYT, POLA WIDZIŃSKA, BARTEK WRÓBLEWSKI

Najlepszym obrońcą turnieju finałowego został Mateusz Adamczyk!

                        WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY!!!

 

Agnieszka Ewertowska

VII edycja Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball „Nasz Sukces to MY”

Comments