Promocja zdrowia‎ > ‎

Mistrzostwa MiG Swarzędz w piłce nożnej

opublikowane: 26 lis 2019, 08:16 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 27 lis 2019, 11:45 ]

22 i 26 listopada nasze 2 reprezentacje uczestniczyły w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej. 
W zawodach rozgrywanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie chłopacy z rocznika 2007 i młodsi grali bardzo dobrze i przez rozgrywki grupowe przeszli jak burza nie tracąc żadnej bramki. Niestety w półfinale musieliśmy uznać wyższość naszych sąsiadów z SP nr 3 w Swarzędzu i po bardzo emocjonującym meczu przegraliśmy po serii rzutów karnych. W meczu o 3 miejsce rownież w karnych przegraliśmy i ostatecznei zajęliśmy 4 miejsce (na 10 szkół).
Reprezentacja rocznika 2005/2006 nie chciała być gorsza od swoich młodszych kolegów i również eliminacje grupowe przeszła nie tracąc żadnej bramki. W półfinale wygraliśmy ze Szkołą Podstawową w Kobylnicy i awansowaliśmy do wielkiegi finału. Tam czekała już na nas ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Po bardzo dobrym i zaciętym meczu przegraliśmy nieznacznie 1:0, tracąc pierwszą i jedyną bramkę w turnieju. Ostatecznie w stawce 8 drużyn zajęliśmy 2 miejsce.
Możemy być dumni, że rozgrywki gminne stoją na tak wysokim poziomie. Niejednokrotnie wyższym niż zawody powiatowe... Ubolewamy nad tym, że z tak dużej gminy (10 szkół) do następnego szczebla przechodzi tylo jedna drużyna...
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Comments