Promocja zdrowia‎ > ‎

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej klas III

opublikowane: 18 cze 2019, 15:56 przez Agnieszka Iskra   [ zaktualizowane 18 cze 2019, 16:26 ]

        Już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz klas III w piłce nożnej organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4. Niestety w tym roku w zmaganiach młodych adeptów futbolu wzięły udział tylko trzy szkoły. Na turnieju rozgrywanym 21.05.2019 roku na stadionie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 4 ze Swarzędza, Szkoła Podstawowa z Kobylnicy oraz Szkoła Podstawowa z Wierzonki.

         Tym razem, ze względu na niską frekwencję rywalizujących drużyn, zgłoszone zespoły nie dzielono na grupy, lecz zastosowano system gry każdy z każdym. „Czwórkę” reprezentowali w zmaganiach następujący zawodnicy: Daniel Woźniak, Wojciech Bigus, Tymon Jędrzejczak, Maciej Sokołowski, Tomasz Chmielewski, Nikodem Magdziarz, Jan Sikora i Rafał Olszewski. Skład SP 4 w dużej mierze opierał się na młodszych zawodnikach (uczniowie klas I i II), którzy nieco słabsze warunki fizyczne starali nadrabiać swą walecznością. Jednak to nie wystarczyło na nieco starszych i silniejszych przeciwników. W efekcie gracze z „Czwórki” przegrali swe pojedynki. Najpierw po zaciętym boju ulegli Szkole z Kobylnicy 0:2, a później zostali rozbici 7:3 przez drużynę z Wierzonki.

          Pomimo porażki zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu zdobyli cenne doświadczenie i ogranie na turnieju, które na pewno zaowocuje w przyszłości.                                                                                                                                               
                                                                                                          Opracował: Łukasz Szybaj

Comments