Promocja zdrowia‎ > ‎

IV Mistrzostwa Szkół Podstawowych na Ergometrze Wioślarskim pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka

opublikowane: 15 cze 2019, 14:02 przez Agnieszka Iskra

    Dnia 29.03.2019 r. w Szkole  Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyła się czwarta edycja zawodów na ergometrze wioślarskim dla Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz, nad którymi patronat objął Burmistrz Marian Szkudlarek. Po uroczystym otwarciu, rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt i chłopców w kategorii klas siódmych i ósmych. Zawodnicy startowali równocześnie na 5 ergometrach walcząc o awans do finału.

    Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Wysokie wyniki reprezentantów  naszej szkoły ulokowały nas na II miejscu w ogólnym rankingu szkół. W zawodach udział wzięło 8 szkół co łącznie dało przeszło 100 zawodników. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy Pan Grzegorz Nowak. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg VIP-ów, w którym udział wziął Wiceburmistrz Tomasz Zwoliński oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy na zawody w przyszłym roku.
 
                                                                                                   Opracowanie: Agnieszka IskraComments