Promocja zdrowia‎ > ‎

II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży

opublikowane: 24 kwi 2018, 09:31 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 24 kwi 2018, 09:43 ]


               `         

  II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży

            W sobotę 21 kwietnia br. odbyły się na Stadionie Miejskim w Swarzędzu

II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży. Była to ogromna impreza sportowa, w której uczestniczyło prawie 750 zawodników.W zawodach tych nie zabrakło również dzieci z naszej szkoły. Chęć udziału w zawodach zdeklarowało 107 uczniów. W sobotę rano na Stadionie pojawiło się 97 uczniów naszej szkoły. Zawodnicy ścigali się w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach z podziałem na dziewczynki i chłopców. Młodzi zawodnicy uczestniczyli w okazałej  defiladzie, w której brały udział reprezentacje ze wszystkich szkół w Swarzędzu.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał okazały medal upamiętniający obchody 380-lecia miasta Swarzędza i drobny upominek. Najlepsi, w tym również nasi uczniowie mieli okazję stanąć na podium i otrzymać pamiątkowy dyplom i atrakcyjne nagrody.

Wielu uczniów z naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w symbolicznym marszu/biegu zorganizowanym z okazji 380 rocznicy nadania Swarzędzowi praw miejskich. 380 biegaczy pokonało dystans 380 metrów w 380 sekund.

Dla naszych biegaczy były to na pewno niezapomniane chwile.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy naszym nauczycielom:

 

Panu Marcinowi Kardach, Pani Joannie Michalak, Pani Annie Zgóreckiej, Pani Annie Kolankiewicz, Pani Agnieszce Iskra, Pani Ewie Gajda, Pani Nadii Szańca, Pani Agnieszce Ewertowskiej.

 

 

 

                                                                                                          Agnieszka Ewertowska
Comments