Promocja zdrowia

Mistrzostwa MiG Swarzędz w piłce nożnej

opublikowane: 26 lis 2019, 08:16 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 27 lis 2019, 11:45 ]


22 i 26 listopada nasze 2 reprezentacje uczestniczyły w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej. 
W zawodach rozgrywanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie chłopacy z rocznika 2007 i młodsi grali bardzo dobrze i przez rozgrywki grupowe przeszli jak burza nie tracąc żadnej bramki. Niestety w półfinale musieliśmy uznać wyższość naszych sąsiadów z SP nr 3 w Swarzędzu i po bardzo emocjonującym meczu przegraliśmy po serii rzutów karnych. W meczu o 3 miejsce rownież w karnych przegraliśmy i ostatecznei zajęliśmy 4 miejsce (na 10 szkół).
Reprezentacja rocznika 2005/2006 nie chciała być gorsza od swoich młodszych kolegów i również eliminacje grupowe przeszła nie tracąc żadnej bramki. W półfinale wygraliśmy ze Szkołą Podstawową w Kobylnicy i awansowaliśmy do wielkiegi finału. Tam czekała już na nas ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Po bardzo dobrym i zaciętym meczu przegraliśmy nieznacznie 1:0, tracąc pierwszą i jedyną bramkę w turnieju. Ostatecznie w stawce 8 drużyn zajęliśmy 2 miejsce.
Możemy być dumni, że rozgrywki gminne stoją na tak wysokim poziomie. Niejednokrotnie wyższym niż zawody powiatowe... Ubolewamy nad tym, że z tak dużej gminy (10 szkół) do następnego szczebla przechodzi tylo jedna drużyna...
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Sztafetowe biegi przełajowe

opublikowane: 21 lis 2019, 11:43 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 21 lis 2019, 11:59 ]

24 września wzięliśmy udział w Mistrzostwach MiG Swarzędz w sztafetowych biegach przełajowych. Miejscem zmagań były tereny w okolicach boisk, basenu i skate parku w Swarzędzu. Jesienna aura nie odebrała naszym wspaniałym reprezentantom ochoty do biegania i dali z siebie wszystko. Zadanie nie bylo łatwe, bo każdy z uczestników miał do przebiegnięcia około 1000m. Dziewczyny z rocznika 2007 i młodsze zajęły w swoim biegu 4 a chłopcy 3 miejsce, przegrywając zaledwie o kilkanaście metrów ze szkołą z Paczkowa. Najwyższe miejsce uzyskali nasi najstarsi uczniowie - chłopacy z roczników 2005-06, którzy wybiegali 2 miejsce.
Gratulujemy wyników i czekamy na rewanż za rok.


Projekt Szkolny Klub Sportowy

opublikowane: 21 lis 2019, 08:33 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 21 lis 2019, 08:37 ]Nasza Szkoła już trzeci rok z rzędu uczestniczy w projekcie Szkolny Klub Sportowy. W tym roku szkolnym zajęcia odbywają się w 3 grupach:
- chłopcy klasy 5 i 6 - zespołowe gry sportowe - prowadzący p. Tomasz Klepacz
- dziewczyny klasy 7 i 8 - zespołowe gry sportowe - prowadzący p. Marcin Kardach
- dziewczyny klasy 1 - 6 - gry i zabawy - prowadzący p. Łukasz Szybaj
Harmonogram zajęć dostępny na plakatach w Szkole (przy sali gimnastycznej). 
Na zajęcia można się zapisywać również w trakcie trwania roku szkolnego. 


Serdecznie zapraszamy ! ! !

Mistrzostwa MiG Swarzędz w Unihokeju

opublikowane: 19 lis 2019, 11:26 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 19 lis 2019, 11:36 ]

Miesiąc październik upłynął nam pod znakiem zawodów w unihokeja. Nasza szkoła wzięła udział aż w 4 zawodach w tym mało popularnym u nas sporcie. Wyniki przedstawiają się następująco.
W kategorii 2007 i młodsi zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła 4 miejsce.
W kategorii 2005/2006 chłopacy pomimo dużego zaangażowania zajęli dalsze miejsce... Najlepiej spośród naszych reprezentacji spisała się drużyna dziewczyn, która zajęła 2 miejsce.
Warto dodać, że we wszystkich kategoriach wiekowych bezkonkurencyjna okazała się SP z Paczkowa.
Gratulujemy wyników oraz woli walki w tym jakże trudnym i wymagającym sporcie.


1 Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika

opublikowane: 19 lis 2019, 07:37 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 19 lis 2019, 08:17 ]

Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. 

20 września na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbył się I  Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. Pan Roman Firlik był jednym z pierwszych propagatorów sportu na terenie Gminy Swarzędz. Uprawiał różne dyscypliny sportu, jednak jego największą pasją było bieganie. Głównym organizatorem biegu był klub „Unia 100”. 
W zawodach wystartowało 5 szkół z terenu naszej Gminy. Każda sztafeta miała do pokonania 15 kilometrów. W skład sztafety wchodzili uczniowie (5 dziewcząt i 5 chłopców), rodzice (biegająca mama oraz biegający tata), nauczyciel wychowania fizycznego oraz przyjaciel szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie, II miejsce zdobyli biegacze ze Szkoły Podstawowej w Wierzonce natomiast naszej reprezentacji po zaciętej walce do ostatnich metrów udało się zdobyć III miejsce. Imprezie towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera. 

Agnieszka Ewertowska
Szkolny turniej piłki nożnej klas 7 i 8

opublikowane: 19 lis 2019, 07:14 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 19 lis 2019, 07:20 ]

Dnia 27.09.2019 w ramach popularyzacji halowej piłki nożnej reprezentacje klas 7 i 8 wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez Marcina Kardacha. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn. Pierwsze 3 miejsca otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Uczniowie klas zapoznali się organizacją turnieju oraz zasad "fair-play" obowiązujących podczas gry. 
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie za rok!


Szkolny turniej piłki nożnej klas 5 i 6

opublikowane: 19 lis 2019, 07:11 przez Tomasz Klepacz   [ zaktualizowane 19 lis 2019, 07:21 ]

Dnia 20.09.2019 w ramach popularyzacji halowej piłki nożnej, reprezentacje klas 5 i 6 wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez Marcina Kardacha. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Pierwsze 3 miejsca otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Uczniowie klas zapoznali się organizacją turnieju oraz zasad "fair-play" obowiązujących podczas gry. 
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie za rok!


Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej klas III

opublikowane: 18 cze 2019, 15:56 przez Agnieszka Iskra   [ zaktualizowane 18 cze 2019, 16:26 ]

        Już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz klas III w piłce nożnej organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4. Niestety w tym roku w zmaganiach młodych adeptów futbolu wzięły udział tylko trzy szkoły. Na turnieju rozgrywanym 21.05.2019 roku na stadionie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 4 ze Swarzędza, Szkoła Podstawowa z Kobylnicy oraz Szkoła Podstawowa z Wierzonki.

         Tym razem, ze względu na niską frekwencję rywalizujących drużyn, zgłoszone zespoły nie dzielono na grupy, lecz zastosowano system gry każdy z każdym. „Czwórkę” reprezentowali w zmaganiach następujący zawodnicy: Daniel Woźniak, Wojciech Bigus, Tymon Jędrzejczak, Maciej Sokołowski, Tomasz Chmielewski, Nikodem Magdziarz, Jan Sikora i Rafał Olszewski. Skład SP 4 w dużej mierze opierał się na młodszych zawodnikach (uczniowie klas I i II), którzy nieco słabsze warunki fizyczne starali nadrabiać swą walecznością. Jednak to nie wystarczyło na nieco starszych i silniejszych przeciwników. W efekcie gracze z „Czwórki” przegrali swe pojedynki. Najpierw po zaciętym boju ulegli Szkole z Kobylnicy 0:2, a później zostali rozbici 7:3 przez drużynę z Wierzonki.

          Pomimo porażki zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu zdobyli cenne doświadczenie i ogranie na turnieju, które na pewno zaowocuje w przyszłości.                                                                                                                                               
                                                                                                          Opracował: Łukasz Szybaj

1/4 finału Wielkopolski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

opublikowane: 18 cze 2019, 15:54 przez Agnieszka Iskra   [ zaktualizowane 18 cze 2019, 16:29 ]

Kolejny sukces naszych lekkoatletów – awans do półfinału Wielkopolski !

         Dnia 21 maja nasza reprezentacja czwórboju lekkoatletycznego w składzie:
 Wiktor Kraft
Jakub Winiarczyk
Olivier Rogoziński
Miłosz Szymański
Mateusz Adamczyk
Mateusz Wolak
reprezentowała barwy Szkoły Podstawowej nr 4 w 1/4 finału Wielkopolski organizowanej w Szamotułach. Rywalizacja z 6 szkołami była bardzo zacięta.  

    Zawodnicy nie ulegli presji i kolejny raz zanotowali wysoki wyniki, który dał nam
  I miejsce i awans do kolejnego etapu zawodów.

                                                                                                                  Opracował: M.Kardach
Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w czwórboju lekkoatletycznym

opublikowane: 18 cze 2019, 15:52 przez Agnieszka Iskra   [ zaktualizowane 18 cze 2019, 16:30 ]

SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW W ETAPIE POWIATOWYM !

Dnia 17 maja w Puszczykowie reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Wiktor Kraft
Jakub Winiarczyk
Olivier Rogoziński
Miłosz Szymański
Mateusz Adamczyk
Mateusz Wolak
dumnie reprezentowała Szkole Podstawową nr 4 Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Nasi reprezentanci zmagali się z 12 szkołami. 

         Podczas zaciętej rywalizacji nasi zawodnicy gromadząc ponad 1000 punktów w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce i wywalczyli awans do kolejnego etapu zawodów.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

                                                                                     
Opracował: M.Kardach1-10 of 101