Promocja zdrowia

RAJD SZKOLNY 20 CZERWCA

opublikowane: 26 cze 2018, 06:24 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 26 cze 2018, 06:26 ]

RAJD SZKOLNY 20 CZERWCA

 

 

20 czerwca br. dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany rajd szkolny. Przy pięknej pogodzie, ok 600 uczniów pokonywało trasę rajdu oraz uczestniczyło w zadaniach ruchowych na boiskach. Uczniowie musieli wykazać się zręcznością, szybkością oraz precyzją ruchów. Podczas przemarszu w okolicach jeziora swarzędzkiego uczniowie byli odpytywani przez swoich wychowawców z zagadnień zdrowotnych, a także ze znajomości twórczości naszego patrona Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami, integrowali się z rówieśnikami, przestrzegali wszystkich ustalonych zasad.

 

 

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy

i dziękujemy za zaangażowanie!

 

 

                                                                  Agnieszka Ewertowska

I Memoriał im. Zenona Baranowskiego

opublikowane: 12 cze 2018, 21:38 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 14 cze 2018, 02:37 ]

I Memoriał im. Zenona Baranowskiego

          W piątek 8 czerwca br. na stadionie Miejskim w Swarzędzu odbył się I Memoriał im. Zenona Baranowskiego. Olimpijczyka, który był mieszkańcem gminy Swarzędz, stolarzem, związany z Unią Swarzędz. To właśnie na jego cześć zorganizowano memoriał, podczas którego dzieci i młodzież szkolna rywalizowali w konkurencjach biegowych.

Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas 4-7:  Klaudia Karpińska, Aleksandra Pawlik, Olga Nowakowska, Emilia Kot, Marta Przybylak, Oliwia Janicka, Aniela Filip, Marianna Wilanowska, Zuzanna Król, Tomasz Kominek, Filip Adamczyk, Filip Żmuda, Wiktor Jastrzębowski, Oskar Jerzyński.

Uczniowie rywalizowali na dystansach od 60m do 300m. Na koniec reprezentacje szkół uczestniczyły w sztafecie 10x100m. Nasza szkoła znalazła się tuż za podium zdobywając IV miejsce.

 Zdobyte miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej:

                            1 miejsce Oliwia Janicka

                            2 miejsce Klaudia Karpińska

                            2 miejsce Aleksandra Pawlik

                            2 miejsce Filip Żmuda

   

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

                                                                        Agnieszka Ewertowska

                                                                      Iwona Kwiatkowska - Noculak

                           

 

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej klas III

opublikowane: 5 cze 2018, 10:35 przez Agnieszka Ewertowska

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE NOŻNEJ KLAS III

SP 4 OBRONIŁO TYTUŁ SPRZED ROKU

Organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Swarzędzu Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej klas trzecich, po raz pierwszy zostały rozegrane 5.06.2017 roku. Pierwszym triumfatorem mistrzostw została Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu. Inauguracja wypadła dość okazale. Rozgrywki dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Dlatego też, Dyrekcja SP nr 4 postanowiła kontynuować turniej w kolejnych latach. Drugą edycję mistrzostw dla młodych adeptów piłki nożnej z gminy Swarzędz rozegrano 30.05.2018 roku. W turnieju wzięło udział sześć szkół: SP nr 2 Zalasewo, SP Wierzonka, SP Kobylnica, SP nr 1 Swarzędz, SP Paczkowo i SP nr 4 Swarzędz. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Następnie odbyła się faza pucharowa, w której zespoły z ostatnich miejsc w swoich grupach stoczyły pojedynek o 5/6 lokatę, drużyny plasujące się na miejscach drugich grały o 3/4 pozycję, a najlepsze teamy w grupach rywalizowały ze sobą o pozycję 1/2.

Organizacją turnieju, selekcją i przygotowaniem zawodników, zajął się tak jak przed rokiem, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 4 Łukasz Szybaj. „Czwórkę” reprezentowali następujący uczniowie klas trzecich: Piotr Socha, Tymoteusz Czarnota, Igor Pytlik, Kacper Skrzypczak, Marcin Skrzypczak, Maksymilian Chlebowski, Szymon Jędrzejczak, Mikołaj Koszałka, Jakub Jasiński, Kacper Chmielewski i Jakub Zaremba. Przygotowania do rozgrywek uczniów SP 4 zaczęły się wraz z początkiem maja. Przez cały miesiąc miały miejsce regularne treningi pod wodzą, będącego na co dzień trenerem piłkarskim, nauczyciela Łukasza Szybaja. Przez ten czas zespół się zgrywał, ćwiczył różne warianty ustawienia, stałe fragmenty gry, a poszczególni zawodnicy doskonalili swą technikę.  

Młodzi adepci piłki nożnej z SP 4 swój pierwszy mecz na turnieju rozegrali z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 z Zalasewa. Początkowo spotkanie przebiegało pod dyktando gości, którzy dość szybko zdobyli bramkę. Jednak wraz z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Wkrótce padło wyrównanie, po którym mecz „zaczął się od nowa” i dopiero gol zdobyty w ostatnich sekundach, po pięknie wykonanym rzucie wolnym przez Igora Pytlika, dał zwycięstwo „Czwórce”. W swoim drugim pojedynku gospodarze łatwo uporali się z drużyną z Paczkowa, zwyciężając aż 6 do 1. Te wygrane zapewniły podopiecznym Łukasza Szybaja pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

W finałowym spotkaniu SP 4 zmierzyło się z SP Kobylnica. Szybko stracony gol przez „Czwórkę”, spowodował huraganowe ataki gospodarzy na bramkę Kobylnicy. Wkrótce przewaga jaką uzyskali w polu gracze ze Swarzędza poskutkowała doprowadzeniem do remisu.  Stracony przez gości gol, ożywił nieco ich działania ofensywne i spotkanie stało się wyrównane. Jednak ostateczne słowo należało w tym meczu do podopiecznych Łukasza Szybaja. Bramka zdobyta przez Jakuba Jasińskiego przesądziła losy finału. Tym samym SP 4 Swarzędz pokonując 2 do 1 SP Kobylnica obroniła wywalczony sprzed roku tytuł najlepszej drużyny w gminie.

                             


                                                                                                        Łukasz Szybaj

 

hhttps://photos.app.goo.gl/AWFeGWu7YEdkOG752

STREET HANDBALL TOUR WIELKOPOLSKA 2018

opublikowane: 23 maj 2018, 10:05 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 23 maj 2018, 11:07 ]


STREET HANDBALL TOUR WIELKOPOLSKA 2018

 O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

 

11 maja przy Centrum Handlowy ETC w Swarzędzu odbył się Street Handball Tour Wielkopolska o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. Zespół pierwszy w składzie: Oliwia Janicka, Zuzanna Greser, Klaudia Karpińska, Julia Jakubowska, Paskal Głowacki, Bartosz Harasimczyk, Jakub Kozłowski, Mateusz Adamczyk, Patryk Jankowiak, Marcel Olejniczak, Michał Olszewski wygrał 2 spotkania. W ostatnim meczu uległ zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Drugi zespół w składzie: Aniela Filip, Daria Hoffmann, Antonina Sikora, Adam Błachnio, Adam Szamajda, Antoni Rogalski, Jakub Tomelka, Marcel Jankowiak, Adrian Chełmiński,  jeden mecz zremisował, resztę zdecydowanie wygrał i tym samym zdobył I miejsce w Turnieju awansując do wielkiego finału.

Finał odbył się w sobotę 19 maja br. na Placu Wolności w Poznaniu. W finale w Poznaniu godnie i z wielkim zaangażowaniem naszą szkołę reprezentowali: Adam Błachnio, Adam Szamajda, Jakub Tomelka, Antoni Rogalski, Adrian Chełmiński, Oskar Jerzyński, Antonina Maj, Weronika Stachowaiak.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

                                                                                            Agnieszka Ewertowska

                                                                                            Marcin Kardach


Konkurs "Trzymaj Formę!"

opublikowane: 17 maj 2018, 08:14 przez Agnieszka Ewertowska

 Trzymaj Formę


            W roku szkolnym 2017/2018 szkoła nasz przystąpiła do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Jest to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”- inicjatywy promującej zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. 

            Uczniowie klas VII z naszej szkoły do marca przygotowywali się do konkursu pogłębiając swoją wiedzę na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu.

            Do I etapu na poziomie szkolnym, który odbył się w formie testu online 12 marca br. zgłosiło się 11 uczniów klas VII – Filip Adamczyk, Julia Barczak, Małgorzata Bielewicz, Zuzanna Bojanek, Jakub Jankowiak, Emilia Kot, Hanna Koszałka, Mateusz Nowicki, Aleksandra Pawlik, Amelia Piwowarska, Paweł Świątek.

            Do II etapu (powiatowego) zakwalifikowały się tylko dwie uczennice z całego Powiatu  w tym Emilia Kot uczennica naszej szkoły. II etap odbył się 27 kwietnia br. w Poznaniu.

 

                                                           GRATULUJEMY!

 

 

 

                                                                                                          Agnieszka Ewertowska

           

 

II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży

opublikowane: 24 kwi 2018, 09:31 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 24 kwi 2018, 09:43 ]               `         

  II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży

            W sobotę 21 kwietnia br. odbyły się na Stadionie Miejskim w Swarzędzu

II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży. Była to ogromna impreza sportowa, w której uczestniczyło prawie 750 zawodników.W zawodach tych nie zabrakło również dzieci z naszej szkoły. Chęć udziału w zawodach zdeklarowało 107 uczniów. W sobotę rano na Stadionie pojawiło się 97 uczniów naszej szkoły. Zawodnicy ścigali się w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach z podziałem na dziewczynki i chłopców. Młodzi zawodnicy uczestniczyli w okazałej  defiladzie, w której brały udział reprezentacje ze wszystkich szkół w Swarzędzu.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał okazały medal upamiętniający obchody 380-lecia miasta Swarzędza i drobny upominek. Najlepsi, w tym również nasi uczniowie mieli okazję stanąć na podium i otrzymać pamiątkowy dyplom i atrakcyjne nagrody.

Wielu uczniów z naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w symbolicznym marszu/biegu zorganizowanym z okazji 380 rocznicy nadania Swarzędzowi praw miejskich. 380 biegaczy pokonało dystans 380 metrów w 380 sekund.

Dla naszych biegaczy były to na pewno niezapomniane chwile.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy naszym nauczycielom:

 

Panu Marcinowi Kardach, Pani Joannie Michalak, Pani Annie Zgóreckiej, Pani Annie Kolankiewicz, Pani Agnieszce Iskra, Pani Ewie Gajda, Pani Nadii Szańca, Pani Agnieszce Ewertowskiej.

 

 

 

                                                                                                          Agnieszka Ewertowska
PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT

opublikowane: 25 mar 2018, 06:21 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 25 mar 2018, 06:26 ]

PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT


01 lutego 2018r. reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w piłce koszykowej. Kolejnym etapem rozgrywek był Półfinał Powiatu, gdzie dziewczęta zdobyły II miejsce przegrywając w finale z bardzo silną reprezentacją z Kórnika. 

Jednak II miejsce dało awans do kolejnego etapu – Finału Powiatu.

 Finał Powiatu odbył się w Kórniku 14 marca br. Dziewczęta grały z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. Mecz o awans do kolejnego etapu rozgrywek z zespołem z Suchego Lasu był bardzo zacięty do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety nasze koszykarki przegrały 2 punktami. Jednak zdobyte III miejsce w Finale Powiatu Poznańskiego jest dużym sukcesem naszego zespołu.

 

    W Finale Powiatu naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Janicka z klasy Va, Karolina Maj z klasy Vc, Zuzanna Greser z klasy VIb, Monika Kozłowska, Ula Pogodzińska z klasy VId, Julia Juszczak, Zofia Książkiewicz, Amelia Ludwiczak, Julia Sacha z kasy VIe, Julia Jakubowska z klasy VIf, Zuzanna Bojanek, Klaudia Karpińska, Hanna Koszałka z klasy VIIc.

 

                                             Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

 

                                                                                             Agnieszka Ewertowska


  

 PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

opublikowane: 14 mar 2018, 09:13 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 14 mar 2018, 09:25 ]


Dnia 27 lutego 2018 roku drużyna szkolna szczypiornistek w składzie:

1.       Oliwia Janicka

2.       Greser Zuzia

3.       Jakubowska Julia

4.       Nowakowska Olga

5.       Pawlik Ola

6.       Ludwiczak Amelia

7.       Juszczak Julia

8.       Sacha Julia

9.       Pogodzińska Ula

10.   Bojanek Zuzia

11.   Karpińska Klaudia – bramkarz

brały udział w Półfinale Powiatu Poznańskiego w Buku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ewy Gajdy. Zdobywając drugie miejsce zakwalifikowały się do finału Powiatu Poznańskiego, który odbył się w dniu 3 marca również w Buku.

       Mecze rozgrywane były w systemie grupowym. Wyjście z grupy spowodowało, że ciężko było wygrać z faworytem turnieju drużyną z Buku (klub sportowy). Jednak walka o trzecie miejsce była ciekawsza i dramatyczna w wykonaniu naszych reprezentantek. Mecz zakończył się remisem, dogrywka również. Następnym etapem to rzuty karne. Długo utrzymywał się remis ....podyktowano do  zwycięskiego pierwszego rzutu. Niestety ten rzut zadecydował i dziewczęta przegrały mecz. Bardzo to przeżywały ale walczyły do końca i chwała im za to. Dziękujemy!

       Co jest najważniejsze? Zdobyły 4 miejsce w Finale Powiatu Poznańskiego, zdobyły ważne punkty dla szkoły w rywalizacji sportowej, zdobyły doświadczenie oraz poznały siebie co bardzo umocniło je wewnętrznie...

BRAWO!

 

Opracowała

Ewa Gajda


     

I miejsca naszych koszykarek i szczypiornistek

opublikowane: 4 lut 2018, 00:52 przez Agnieszka Ewertowska   [ zaktualizowane 4 lut 2018, 00:55 ]

   W dniu 1 lutego 2018 r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Koszykowej Dziewcząt.

W klasyfikacji końcowej nasze uczennice w składzie:

1.    JANICKA OLIWIA

2.    MAJ KAROLINA

3.    JAKUBOWSKA JULIA

4.    LUDWICZAK AMELIA

5.    POGODZINSKA ULA

6.    KSIĄŻKIEWICZ ZOSIA

7.    GRESER ZUZIA

8.    KOSZAŁKA HANIA

9.    LUDWICZAK MONIKA

10.          BOJANEK ZUZANNA

11.          KARPIŃSKA KLAUDIA

12.          JUSZCZAK JULIA

13.          SACHA JULIA

zdobyły I miejsce. Zakwalifikowały sie do zawodów półfinału Powiatu Poznańskiego, który odbędzie się w marcu.

Czekamy również na półfinał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej, który odbędzie się jeszcze w lutym. Nasze szczypiornistki w grudniu 2017 roku wywalczyły Mistrzostwo  Miasta i Gminy Swarzędz w składzie:

 JANICKA OLIWIA, LUDWICZAK AMELIA, GRESER ZUZANNA, JAKUBOWSKA JULIA, NOWAKOWSKA OLGA,    BOJANEK ZUZANNA, KARPINSKA KLAUDIA, POGODZIŃSKA ULA

  Wspaniała gra, hart ducha i walki oraz determinacja naszych reprezentantek są naszą dumą i motywacją na dalsze zmagania w zawodach sportowych.

Dziękujemy i brawo.ŻYCZYMY SUKCESÓW .

Ewa Gajda

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce siatkowej.

opublikowane: 24 sty 2018, 04:58 przez Agnieszka Ewertowska

   
     23 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Bojanek, Klaudia Karpińska, Hanna Koszałka, Aleksandra Pawlik z klasy 7c, Monika Kozłowska, Ula Pogodzińska z klasy 6d, Julia Juszczak, Zofia Książkiewicz, Amelia Ludwiczak, Julia Sacha z klasy 6e oraz Oliwia Janicka z klasy 5a. Uczennice zdobyły II miejsce.
Chłopcy w składzie: Marcel Olejniczak, Michał Olszewski z klasy 6d, Jan Hoffmann, Filip Jędrzejczak, Adrian Rostalski, Bartosz Szukalski, Miłosz Szymański, Maciej Źródelny z klasy 6e zdobyli III miejsce.
                                                    


                                                                                                                                Agnieszka Ewertowska


                                                                                    

1-10 of 63