Moja Mała Ojczyzna

Dzień Dziecka w eTwinning

opublikowane: 31 maj 2020, 08:57 przez Arleta Łukasik

Dla wszystkich uczniów :)


https://biteable.com/watch/dzie-dziecka-projekt-moja-maa-ojczyzna-2590079?fbclid=IwAR33Hliz7kpGYOQ6FUgzMzfRY21XZeKlRehiH4oKvKUrEmDfEnBfbTkAArM

Nasz pierwszy projekt

opublikowane: 14 maj 2020, 03:14 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 31 maj 2020, 08:47 ]

Projekt „Moja Mała Ojczyzna” stworzony został dla dzieci z grup przedszkolnych w wieku 6 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Trwać będzie od marca do końca maja 2020 r. Głównym jego celem jest zainteresowanie uczniów historią oraz kulturą swojego regionu. Poprzez różnorodność aktywności i zadań uczniowie będą zdobywać, porządkować i utrwalać wiedzę o zabytkach w ich miejscowości. Będą również poznawać przyrodę swojego regionu. Tematyka zgodna jest z podstawą programową.

Pierwszym zadaniem do wykonania było „Poznajmy się” Skąd jesteśmy?

Tu każda klasa musiała się przedstawić w kilku ciekawych słowach.

 Drugim zadaniem było stworzenie naszej wspólnej interaktywnej książeczki „Moja miejscowość", w którym każda ze szkół przedstawiła się w „wirtualnej książce”.

Trzecim zadaniem była wysyłka pocztówek z mojej miejscowości. Niestety nasze plany musiały zostać zmienione i postanowiliśmy wysłać sobie zdalne pocztówki. Jak wrócimy do szkoły wyślemy prawdziweJ.

Czwarte zadnie „Historia, kultura i przyroda naszego regionu - prace plastyczne”, okazało się trudne do zrealizowania ze względu na panujące warunki epidemiczne, ale dzieci wspaniale sobie poradziły. W planach projektu były wycieczki dzieci do ciekawych miejsc swojej miejscowości. Dostosowując plany do ograniczeń, uczniowie świetnie się spisali tworząc prace plastyczne dotyczące interesujących miejsc Swarzędza.

Piąte zadanie, „Szukamy wiosny z aparatem”, było bardzo przyjemne. Tu każdy coś gdzieś odkrył i zrobił piękne zdjęcie. Pomimo ograniczeń, też sobie poradziliśmy.

Zostało nam jeszcze szóste zadnie, „Ulicami naszego miasta’’, dość trudne do zrealizowania, ale pewnie znowu 1a da radę...Mapa z zaznaczonymi miejscowościami szkół biorących udział w Projekcie.https://photos.app.goo.gl/2saAkKxXTunVj9p28


Zobaczcie , jak realizujemy projekt w trakcie zdalnego nauczania:)

https://view.genial.ly/5eb7f87d8c034e0d162d6f48?fbclid=IwAR2x4ozWrd0Nhc-CXzaeRMtQYYNgwKrn33bjLDVbEJjew23DH7v8WExm3b4

Agnieszka Czwojdrak

1-2 of 2