30-lecie Czwórki

Jubileusz 30 lat swarzędzkiej „Czwórki”!

Za nami 30 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy
w Swarzędzu. W tym czasie szanowna jubilatka zapisała się w dziejach miasta już niejednokrotnie wspaniałymi osiągnięciami w nauce, kulturze czy sporcie i na stałe wpisała w jego „oświatowy krajobraz”.

W czwartek 17 października odbyła się uroczystość dla uczczenia tej rocznicy. W murach szkoły spotkało się wielu wybitnych gości reprezentujących władze Miasta i Gminy Swarzędz, Kuratorium Oświaty w Poznaniu , Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej, Radę Rodziców SP4, przyjaciół szkoły, byłych i obecnych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Jak zwykle bywa przy okazji jubileuszu, zebrani poznali historię działań podejmowanych przez kolejne roczniki uczniów „Czwórki” w prezentacji utrzymanej w konwencji programu z komentarzem Krystyny Czubówny. Szczególnym wydarzeniem, nagrodzonym owacją na stojąco, był mini spektakl przygotowany przez uczniów i nauczycieli zespołów edukacyjno-terapeutycznych na motywach wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Wiedzą na temat początków istnienia szkoły wykazały się Panie pracujące w niej od pierwszego roku szkolnego 1989/1990. Poznaliśmy obecnych pracowników SP4, którzy przed laty zostali jej absolwentami. Program wypełniły też piosenki popularne w roku 1989, kiedy szkoła rozpoczynała swą działalność.

Szkoła Podstawowa nr 4 jest miejscem szczególnym dla wielu pokoleń mieszkańców Swarzędza, którzy tu właśnie stawiali pierwsze kroki na drodze zdobywania wiedzy i umiejętności.  Kadra doskonale przygotowanych nauczycieli wykształciła wielu wspaniałych absolwentów. W dniu Jubileuszu „Czwórki”, należy życzyć wszystkim tworzącym tę placówkę, aby następne pokolenia mogły równie dobrze wspominać edukację w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu jak te, które opuściły ją do tej pory!

Piotr Budziński